Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Saçlarınızın çabuk uzamasını istiyorsanız…
Saçlarınızın çabuk uzamasını istiyorsanız…
Canları sıkıldığında, depresyona girdiklerinde, hayatlarında bir yenilik istediklerinde kadınlar genellikle ya saç renklerini ya da modelini değiştirirler. Bu süreçte uzun saça alışkın olanlar durumdan çabuk sıkılır ve kısa sürede saç uzatmanın yollarını aramaya başlarlar. Kimi kaynak yaptırarak kimi de saç uzatmaya yarayacak farklı ürünler kullanarak bu sorunlarına bir çözüm arar. İşte size saç uzatmaya dair üç tüyo...
Hale Ceylan BARLAS
Güzellik 12 Ağustos 2017 - 04:38

Vitamin takviyesi önemli

vitamin

Kaliteli saçlara sahip olmak istiyorsanız, bir uzmandan da görüş alarak kalsiyum, magnezyum, çinko ve bakır içeren vitaminleri içmeyi tercih edebilirsiniz. Şampuan seçimi yaparken keratinli olanlara yönelmek de, saç kalitesini artırır ve saçlarınızın ipeksi bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Düzenli saç kesimi

duzenli-kestir

Hasarlı, kırık ve yıpranmış saç uçlarınızı düzenli olarak kestirirseniz, sağlıklı uzamasını sağlayabilirsiniz. Bu süreçte şekillendirici ürünlerden uzak durmanızda da yarar var. Çünkü bu ürünler yıkasanız da kafa derinizde birikip saç diplerinin hava almasını engelleyebilir.

Saç köklerine masaj

masaj

Banyo yaptıktan sonra mutlaka kafanıza parmak uçlarınızla masaj yapın. Bu sayede saç köklerindeki kan akışını hızlandırarak saç uzamasına olumlu anlamda etki edebilirsiniz.

Son güncelleme: 13:26 - 12.08.2017