Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
​İki ülke bu konserde bir araya gelecek!​
​İki ülke bu konserde bir araya gelecek!​
3 Eylül Cumartesi akşamı Nikiforos Metaxas anısına eşi Vassiliki Papageorgiou’ndan ‘Ellinotourkika’ konseri Heybeliada Ruhban Okulu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.
Kültür Sanat 2 Eylül 2016 - 13:01

Geçen yıl kaybettiğimiz İstanbul aşığı sanat insanı Nikiforos Metaxas 3 Eylül Cumartesi Heybeliada Ruhban Okulu'nda özel bir konserle anılacak. Eşi Vassiliki Papageorgiou ve grubu ‘Ellinotourkika' isimli konserde Nikoforos için söyleyecekler. Konsere Türkiye ve Avrupa'dan çok sayıda davetli katılacak.

Konserde 1995'ten bu yana İstanbul'da ikamet eden şarkıcı ve söz yazarı Vasiliki Papageorgiou, bağlamasıyla Alevî geleneğinin hakiki bir takipçisi olan Engin Arslan, dünyayı dolaşmış gitarıyla Kleon Antoniou, Pire usulü buzukisiyle Mihalis Nikopoulos, coşkun kontrbasıyla Chrysostomos Boukalis birlikte Nikiforos'un anısına çalacaklar. Grup bu özel konserde ortak ifadelerimize, dışavurumlarımıza doğru bir yola çıkıyor.