Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
12 yaşındaki Aylin Çelik, İtalya’da birinci oldu
12 yaşındaki Aylin Çelik, İtalya’da birinci oldu
12 yaşındaki gitar virtüözü Aylin İtalya'dan gururlandırarak döndü
Kültür Sanat 24 Mayıs 2016 - 11:30

Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Gitar Bölümü öğrencisi 12 yaşındaki Aylin Çelik, İtalya’da düzenlenen 13’üncü Uluslararası Enrico Mercatali Klasik Gitar Yarışması’nda 93 puanla birinci oldu

aylin1

Gorizia kentinde düzenlenen yarışmaya birçok ülkeden yüzlerce yarışmacı katıldı. Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Gitar Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özkanoğlu’nun öğrencisi Aylin Çelik de yarışmaya 11- 13 yaş kategorisinde yer aldı. Çelik, Domenico Scarlatti’nın ‘Sonatta in e-moll’ ile Nikita Koshkin’in ‘Usher Waltz’ adlı eserlerini gitarı ile seslendirerek jüriden tam not aldı. Aylin Çelik, yarışma sonunda kendi kategorisinde dünyanın dört bir yanından gelen 28 yarışmacıyı geride bırakarak 93 puanla birinci oldu.

“DAHA İYİ YERLERE GELMEK İSTİYORUM”

DHA’da yer alan habere göre; düzenlenen ödül töreninin ardından Mersin’e dönen İngilizce öğretmeni Natalia Çelik ile Türk Dili Edebiyatı öğretmeni Kemal Çelik’in kızı Aylin Çelik, aldığı ödülünün büyük sevincini yaşıyor. İtalya’ya giderken dereceye gireceğini düşünmediğini anlatan Çelik, “Yarışmada benim kategorimde farklı ülkelerden 28 yarışmacı vardı. Aldığım dereceye ben de şaşırdım. Bundan sonra yarışmalara katılıp yine derece almak istiyorum. Kendimi geliştirip klasik gitar anlamında daha iyi yerlere gelmek istiyorum. Çok çalışıp, eğitimi sürdürerek kendimi geliştireceğim” diye konuştu.

Son güncelleme: 11:34 - 24.05.2016