Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
15 yıldır kayıp oğulları filmde ortaya çıktı
15 yıldır kayıp oğulları filmde ortaya çıktı
15 yıldır kayıp olan Ahmet Özaydın, Mandıra Filozofu İstanbul filminde ortaya çıktı
Kültür Sanat 12 Mart 2016 - 15:29

Geçen yıl vizyona giren Mandıra Filozofu İstanbul filminde ilginç bir olay ortaya çıktı. 15 yıldır kayıp olan oğullarını arayan aile oğulları Ahmet Özaydın’ı filmde görünce yapım ekibi ile temasa geçti.

Foto: Hürriyet

Birol Güven'in hem yapımcılığını üstlendiğini hem de senaryosunu kaleme aldığı “Mandıra Filozofu İstanbul”, 15 yıldır kayıp olan Ahmet Özaydın'ın ailesini harekete geçirdi. Hürriyet’ten Zelal Özalp’ın haberine göre, ailesi tarafından yıllardır aranan Ahmet Özaydın, filmde tesadüf eseri rol aldı. Çekimler sırasında film setinin kurulduğu sokakta olan Özaydın, meczup karakteriyle üç saniye beyazperdede göründü.

ÇEKİMLER İKİ YIL ÖNCE YAPILDI

Özaydın'ın ailesi filmde oğullarını görünce tanıdıkları olan oyuncu Mehmet Çepiç'ten yardım istedi. Çepiç, film ekibiyle irtibata geçip durumu anlattı. Olaydan geçtiğimiz gün haberi olan filmin yapımcısı Birol Güven, “Sokak çekimlerinde görülüp rol gerekliliğinde kendisinden izin alınarak oynamış bir arkadaş. Ajanstan gelen yardımcı oyuncular arasında yok. Filmi çekeli iki yıl oldu, şimdi nasıl bulabileceğimizi bilmiyorum” diye konuştu.

Son güncelleme: 15:40 - 12.03.2016