Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
2. İzmir Mizah Festivali başlıyor
2. İzmir Mizah Festivali başlıyor
Bu yıl ikincisi düzenlenen İzmir Mizah Festivali 26 Mayıs'ta başlıyor
Kültür Sanat 25 Mayıs 2016 - 14:06

26-29 Mayıs tarihleri arasında İzmir Sanat Merkezi, Havagazı Fabrikası ve Kent Kütüphane'sinde düzenlenecek etkinlikler kapsamında, edebiyat, karikatür, tiyatro ve sinema alanlarında söyleşi, atölye, sahne ve film gösterileri yer alacak.

2

ONUR YAZARI MUZAFFER İZGÜ

Bu yıl festivalin “Onur Yazarı” olarak, mizah edebiyatının önemli ustalarından Muzaffer İzgü olacak.

Kent Kütüphanesi'nde gerçekleştirilecek açılış töreninde, karikatür sanatının büyük ustası Tonguç'un bir sergisi de açılacak. Festival severler, bu alanda önemli çalışmalara imza atmış, filmleri yurt dışında gösterilmiş Meral ve Cemal Erez'in tüm filmlerinden oluşan bir programı izleme ve yaratıcıları ile söyleşme olanağı bulacak.

FİLMLER

27 Mayıs'ta İzmir Sanat'ta Yüksel Aksu'nun “İftarlık Gazoz”u gösterilecek. Filmden önce Festival Yönetmeni Vecdi Sayar'la Yüksel Aksu “Sinemada Mizah” konusunda söyleşecekler.

29 Mayıs akşamı ise, Ömer Uğur'un “Guruldayan Kalpleri”i gösterilecek. Yönetmenin ve oyuncuları Algı Eke ve Necip Memili'nin katılacağı gösteri, Havagazı Fabrikası'nda yapılacak.

29 Mayıs'ta “Guruldayan Kalpler”den önce, Havagazı Fabrikası'nda bir stand-up ve dinleti yer alacak.

Mizah yazılarıyla ve stand-up gösterileriyle tanınan Vedat Özdemiroğlu ile müzisyen Şirin Soysal'ın birlikte sahne alacağı gösteride Şirin Soysal Timur Selçuk ve Bertolt Brecht'ten parçalar seslendirecek. Dinletide Soysal'a piyanoda Adem Gülşen eşlik edecek.

ATÖLYE VE PANEL

İzmir Karikatürcüler Platformu sözcüsü ve Homur Mizah Grubu İzmir temsilcisi Mustafa Yıldız'ın Kent Kütüphanesi bahçesinde gerçekleştireceği Karikatür Atölyesi 27 Mayıs'ta.

Aynı gün akşam “Kadın ve Mizah” konulu panele dört kadın çizer; Menekşe Çam, İltem Dilek, Meral Onat ve Betül Yılmaz katılacak. Panel İzmir Sanat'ta gerçekleşecek.