Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
23. İstanbul caz festivali bayram sonrasında devam ediyor
23. İstanbul caz festivali bayram sonrasında devam ediyor
23. İstanbul Caz Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Festival kapsamında 20’den fazla mekanda 200’den fazla sanatçının katılımı ile 50’den fazla konser verilecek.
Kültür Sanat 14 Temmuz 2016 - 14:32

27 Haziran Pazartesi Günü Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nde Suriye Ulusal Orkestrası, Damon Albarn ve pek çok konuk sanatçı ile görkemli bir açılış yapan 23. İstanbul Caz Festivali tüm hızıyla devam ediyor.

Cem Karakuş

23. İstanbul Caz Festivali kapsamında 20'den fazla mekanda 200'den fazla sanatçının katılımı ile 50'den fazla konser verilecek. Festivalin heyecanla beklenen ismi ise 23 Temmuz'da Küçükçiftlik Park'ta unutulmaz anlar yaşatacak olan Joss Stone. Festival programında önümüzdeki konserler ise şu şekilde.

ÜCRETSİZ CAZ

Festival'de bilet fiyatları 50-300 TL arasında değişirken caz severler pazar günü etkinliklerine de ücretsiz olacak katılabilecek. Festival kapsamında Anadolu Yakası'nda ücretsiz olarak katılabileceğiniz Fenerbahçe Parkı'nda Parklarda Caz ve Kadıköy Moda'da Gece Gezmesi etkinliklerinin yanı sıra ayrıca ilk kez çocuklara yönelik bir etkinlik de yer alıyor. Çocukça Bir Gün başlıklı programda tüm gün boyunca konserler ve çeşitli atölyeler düzenlenecek.

14 Temmuz – KAMASI WASHINGTON / IBEY
15 Temmuz – Hugh Coltman & French Quarter
16 Temmuz – Çocukça Bir Gün – Oran Etkin Timbalooloo
18 Temmuz – CYRUS CHESTNUT, BUSTER WILLIAMS, LENNY WHITE
18 Temmuz – BRANFORD MARSALIS QUARTET WITH SPECIAL GUEST KURT ELLING
19 Temmuz – ANTONIO SANCHEZ AND MIGRATION
19 Temmuz – SCOFIELD MEHLDAU GUILIANA
20 Temmuz – ERNEST RANGLIN & FRIENDS / THE BUDOS BAND
22 Temmuz – LAURA MVULA / JACOB COLLIER
23 Temmuz – JOSS STONE / VINTAGE TROUBLE / GRUP SES BEATS
25 Temmuz – ALLAN HARRIS, ROY HARGROVE, ROBERTA GAMBARINI VE TRT HAFİF MÜZİK VE CAZ ORKESTRASI

Festivalin konaklama sponsoru olan The Marmara ise bünyesindeki bazı café ve restoranlarda festival biletlerini gösteren müzikseverlerlere anında %20 indirim yapmaya devam ediyor.  23. İstanbul Caz Festivali tıpkı açılışında olduğu gibi yine Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nde 25 Temmuz'da unutulmaz bir konserle caz severlere veda edecek.

Kültür Sanat 14 Temmuz 2016 - 14:32