Reklamsız Sözcü

25 yıllık festivali iptal ettiler

Her yıl düzenlenen Kakava şenlikleri Kırklareli Belediyesi tarafından iptal edildi.
12:1219 Mart 2016
25 yıllık festivali iptal ettiler
Her yıl düzenlenen Kakava şenlikleri Kırklareli Belediyesi tarafından iptal edildi.

25 yıldır yapılan festival bu yıl yok… Her yıl düzenlenen Kakava şenlikleri Kırklareli Belediyesi tarafından iptal edildi. Şenliklere ayrılan para şehit ailelerine verilecek.

Kırklareli’nde 25 yıldır sürdürülmekte olan Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’nin eğlence ve konser organizasyonları bölümleri bu yıl için iptal edildi. Belediye konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Her gün gencecik evlatlarımız evlerine tabutlar içinde dönerken, ülkenin başkentinde ve çeşitli illerinde masum insanlar ölürken eğlence düzenleyip şenlik yapmak Kırklarelilere yakışmaz. Kayıplarımızın acılarını yüreklerinde hisseden Kırklareli Halkı’nın da takdir edeceğini düşünerek bu kararı aldık. Bu nedenle festival günlerinde sadece söyleşi, sergi ve eğlence niteliği taşımayacak kültür ve sanat etkinliklerine yer vereceğiz. Bu nedenle bu yılki festival için Belediye bütçesinden ayırdığımız kaynağı terör mağdurlarına yardım ve onların geride bıraktıkları muhtaç durumdaki ailelerine destek için kullanılacağız.”

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp