Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
44. Istanbul Müzik Festivali başladı
44. Istanbul Müzik Festivali başladı
Müzikseverler bu sene 44.sü düzenlenen 44. İstanbul Müzik Festivali ile haziranda müziğe doyacak.
Kültür Sanat 7 Haziran 2016 - 10:30

01-24 Haziran ‘da İstanbul Müziğe Doyacak. Bu sene 44.sü düzenlenen 44. İstanbul Müzik Festivali 17 farklı mekanda 26 farklı konser ile müzikseverlere keyifli bir haziran ayı sunacak.

The Marmara'nın 20 yıla yakın süredir konaklama sponsoru olduğu festival 2011 senesinden bu yana farklı bir temadan esinlenerek planlanıyor. Festivalin bu yılki temasının esin kaynağı ise Shakespeare'nin “Eğer Müzik Aşkın Gıdasıysa, Durmadan Çalınız”dizeleri.

Festival İdil Biret'in 75. Yılını kutlamasına da eşlik ediyor olacak. İdil Biret “Bir Virtiözün Piyano Maratonu I-II-II“ konserleri ile müzik severlere unutulmaz anlar yaşatarak 75. Yılını kutlayacak.

44. İstanbul Müzik Festivali Sanatçıları:

Festivalde konser verecek sanatçılar arasında İdil Biret, Murray Perahia, Gautier Capuçon, Angel Blue, Gérard Caussé, Herbert Schuch, Patricia Petibon, Alice Sara Ott, Maria João Pires, Antonio Meneses, Maxim Vengerov, Richard Galliano, Sylvain Luc yer alıyor.

44. İstanbul Müzik Festivali Topluluk ve Orkestraları:

Festival kapsamında Viyana Senfoni Orkestrası, Venedik Barok Orkestrası, Orchestra of the Swan, Artemis Quartet, Academy of St Martin in the Fields, Varşova Filarmoni olmak üzere 600’e yakın yerli ve yabancı sanatçı İstanbul'da ağırlanacak.

Konser Mekanları

Aya İrini Müzesi, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs, Fransız Sarayı Bahçesi, Süreyya Operası, Uniq Hall, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nın gibi mekanların yanı sıra ilk kez bir konser mekanı olarak kullanılacak olan Meryem Ana Kilisesi de konser verilecek.
Sanatçılar The Marmara'da Konaklayacak

Festivalin resmi konaklama sponsoru ise 20 yıla yakın bir süredir olduğu gibi bu sene de The Marmara Hotels. Festival kapsamında İstanbul'a gelen sanatçılar The Marmara Otelleri'nde ağırlanıyor olacak. Festivalin açılış töreninde 20 yıla yakın süredir konaklama sponsoru olan The Marmara da bu başarısından ötürü plaket ile ödüllendirildi. The Marmara Collection CEO'su Hüseyin Öztürk plaketi teslim alan isim oldu.Festival programına http://muzik.iksv.org/tr/program linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Festival İzleyicilerine The Marmara Restoran ve Kafelerinde Anında %20 İndirim
Bu seneki festivalde, The Marmara Otelleri bünyesindeki bazı kafe ve restoranlarda bieltlerini gösteren festival seyircileri anında %20 indirim kazanacak. Detaylı bilgiyi http://www.themarmarahotels.com/blog-tr/sehre-muzik-geldi.9.aspx adresinden edinebilirsiniz.

Bilet Fiyatları

Festival biletleri 35-300 TL arasında değişiyor olacak. Ancak daha önce olduğu gibi her Pazar günü “Hafta Sonu Klasikleri” ini de yine ücretsiz olarak katılım sağlayabilirsiniz. Bilet satın almak için ise http://www.biletix.com/etkinlik-grup/110920612/TURKIYE/tr linklerine tıklayabilirsiniz.

Son güncelleme: 11:52 - 07.06.2016