Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
71. BAFTA Ödülleri’nde adaylar açıklandı
71. BAFTA Ödülleri’nde adaylar açıklandı
İngiliz sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) adayları açıklandı. 18 Şubat'ta Londra'daki Royal Albert Hall'da düzenlenecek BAFTA Ödülleri'nde The Shape Of Water (Suyun Sesi) 12 dalda aday oldu.
Kültür Sanat 10 Ocak 2018 - 11:00

Darkest Hour, 71. BAFTA Ödülleri'ne 9 dalda aday olurken, 75. Altın Küre Ödülleri'nden 4 ödül alan Three Billboards Outside Ebbing, Missouri da 9 adaylıkla iddialı yapımlardan birisi oldu. Ödüller, 18 Şubat’ta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

İşte 71. BAFTA Ödülleri adayları:

EN İYİ FİLM

Call Me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

EN İYİ İNGİLİZ FİLMİ

Darkest Hour
The Death Of Stalin
God's Own Country
Lady Macbeth
Paddington 2
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

BİR İNGİLİZ YAZAR, YÖNETMEN YA DA YAPIMCININ İLK FİLMİNDEKİ ÜSTÜN BAŞARI

The Ghoul Gareth Tunley
I An Not A Witch
Jawbone
Kingdom Of Us
Lady Macbeth

EN İYİ İNGİLİZ DİLİNDE OLMAYAN FİLM

Elle
First They Killed My Father
The Handmaiden
Loveless
The Salesman

EN İYİ BELGESEL

City Of Ghosts
I Am Not Your Negro
Icarus
An Inconvenient Sequel
Jane

EN İYİ ANİMASYON

Coco
Loving Vincent
My Life As A Courgette

EN İYİ YÖNETMEN

Denis Villeneuve – Blade Runner 2049
Luca Guadagnino – Call Me By Your Name
Christopher Nolan – Dunkirk
Guillermo del Toro – The Shape Of Water
Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO

Get Out – Jordan Peele
I, Tonya – Steven Rogers
Lady Bird – Greta Gerwig
The Shape Of Water – Guillermo del Toro, Vanessa Taylor

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

Call Me By Your Name – James Ivory
The Death Of Stalin – Armandp Iannucci, Ian Martin, David Schneider
Film Stars Don't Die In Liverpool – Matt Greenhalgh
Molly's Game – Aaron Sarkin
Paddington 2 – Simon Farnaby, Paul King

EN İYİ KADIN OYUNCU

Annette Bening – Film Stars Don't Die In Liferpool
Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie – I, Tonya
Sally Hawkins – The Shape Of Water
Saoirse Ronan – Lady Bird

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
Daniel Kaluuya – Get Out
Gary Oldman – Darkest Hour
Jamie Bell – Film Stars Don't Die In Liverpool
Timothee Chalamet – Call Me By Your Name

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Allison Janney – I, Tonya
Kristin Scott Thomas – Darkest Hour
Laurie Metcalf – Lady Bird
Lesley Manville – Phantom Thread
Octavia Spencer – The Shape Of Water

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Christopher Plummer – All The Money In The World
Hugh Grant – Paddington 2
Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Willem Dafoe – The Florida Project
Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

EN İYİ ÖZGÜN MÜZİK

Blade Runner 2049 – Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer
Darkest Hour, Dario Marianelli
Dunkirk – Hans Zimmer
Phantom Thread – Jonny Greenwood
The Shape Of Water – Alexandre Desplat

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖENTMENİ

Roger Deakins – Blade Runner 2049
Bruno Delbonnel – Darkest Hour
Hayte van Hoytema – Dunkirk
Dan Laustsen – The Shape Of Water
Ben Davis – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

EN İYİ KURGU

Baby Driver – Jonathan Amos, Paul Mavchliss
Blade Runner 2049 – Joe Walker
Dunkirk – Lee Smith
The Shape Of Water – Sidney Wolinsky
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Jon Gregory

EN İYİ YAPI TASARIM

Beauty And The Beast – Sarah Greenwood, Katie Spencer
Blade Runner 2049 – Dennis Gassner, Alessandra Querzola
Darkest Hour – Sarah Greenwood, Katie Spencer
Dunkirk – Nathan Crowley, Gary Fettis
The Shape Of Water – Paul Austerberry, Jeff Melcin, Shane Vieau

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

Bauty And The Beast – Jacqueline Durran
Darkest Hour – Jacqueline Durran
I, Tonya – Jennifer Johnson
Phantom Thread – Mark Bridges
The Shape Of Water – Luise Sequeira

EN İYİ MAKYAJ VE SAÇ TASARIMI 

Blade Runner 2049 – Donald Mowat, Kerry Warn
Darkest Hour – David Malianoswki, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji
I, Tonya – Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee
Victoria & Abdul – Daniel Philips
Wonder – Naomi Baksted, Robert A. Pandini, Arjen Tuiten

EN İYİ SES 

Baby Driver – Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater
Blade Runner 2049 – Ron Bartrett, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth
Dunkirk – Richard King, Gregg Landaker , Gary A. Rizzo, Mark Wingarten
The Shape Of Water – Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitalle, Brad Zoern
Star Wars: The Last Jedi – Ren Klyve, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood

EN İYİ GÖRSEL EFEKT 

Blade Runner 2049 – Gerd Nefzer, John Nelson
Dunkirk – Scott Fisher, Andrew Jackson
The Shape Of Water – Dennis Berardi, Trey Harrell, Kevin Scott
Star Wars: The Last Jedi – Nominees tbc
War For The Planet Of The Apes – Nominees tbc

EN İYİ İNGİLİZ KISA ANİMASYON FİLMİ 

Have Heart – Will Anderson
Mamoon – Ben Steer
Poles Apart – Paloma Baeza, Ser En Low

EN İYİ İNGİLİZ KISA FİLM 

Aamir – Vika Evdokimenko, Emma Stone, Oliver Shuster
Cowboy Dave – Colin O'Toole, Jonas Mortensen
A Drowning Man – Mahdi Fleifel, Signe Byrge Sorensen, Patrick Campbell
Work – Aneil Karia, Scott O/Donnell
Wren Boys – Harry Lightson, Sorcha Bason, John Fitzpatrick