Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
8. İstanbul Edebiyat Festivali başlıyor
8. İstanbul Edebiyat Festivali başlıyor
TYB İstanbul Şubesi’nin bulunduğu Kızlarağası Medresesi’nde gerçekleştirilen basın toplantısına TYB üyeleri ile çok sayıda gazeteci katıldı
Kültür Sanat 19 Kasım 2016 - 15:55

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi ve İBB Kültür Daire Başkanlığı'nın birlikte düzenlediği 8. İstanbul Edebiyat Festivali'nin basın lansmanında konuşan TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, “Altı gün boyunca sürecek festivalde, darbe ve edebiyat ilişkisini farklı yönleriyle konunun uzmanları tarafından inceleyeceğiz. Bütün İstanbulluları festivalimize davet ediyoruz” dedi.

Bu yıl 8'ncisi düzenlenecek olan İstanbul Edebiyat Festivali'nde ‘Edebiyat ve Darbeler' teması her yönüyle ele alınacak. İstanbul'un beşinci mevsimi olarak nitelendirilen festival, 21- 26 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festivalde yaklaşık 100 edebiyatçı, şair, akademisyen konuşma yapacak. Festivalin bu yılki onur konuğu ise Üstün İnanç olacak. Festival 6 gün boyunca TYB İstanbul Şubesi'nin bulunduğu Kızlarağası Medresesi'nde gerçekleştirilecek.