Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Açıkhava’da Sanat Şenliği tüm hızıyla devam ediyor
Açıkhava’da Sanat Şenliği tüm hızıyla devam ediyor
28. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları bu yaz, müzik dünyasında heyecan yaratan özgün performanslara ev sahipliği yapıyor.
Kültür Sanat 13 Temmuz 2016 - 15:17

11 Temmuz'da ENKA'nın daimi sanatçısı Fazıl Say ve Genç Yetenekler konseri ile başlayan buluşmalarda, yıldız sanatçılarla önemli müzik toplulukları aynı sahneyi paylaşıyor. Seyircinin konser keyfine, açıkhavada sinema nostaljisi de eşlik ediyor.

Candan Erçetin&Kardeş Türküler 18 Temmuz'da ENKA'da
Anadolu'dan Balkanlara, Mezopotamya'dan Kafkaslar'a özgün sesleri harmanlayan Kardeş Türküler, Candan Erçetin'le ENKA Açıkhava sahnesinde bir araya gelecek. Birlikte ürettikleri yepyeni şarkılarını ilk kez yorumlayacakları konserleriyle Candan Erçetin& Kardeş Türküler, 18 Temmuz Pazartesi müzikseverlerle buluşacak.

Levent Yüksel unutulmaz şarkılarıyla 22 Temmuz'da ENKA'da
Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Levent Yüksel, Kadınım, Yeter Ki Onursuz Olmasın Aşk, Tuana, Med Cezir gibi en sevilen şarkılarına ve dört yıl önce yayımladığı son albümünden besteleri 22 Temmuz Cuma akşamı ENKA Açıkhava sahnesinde seslendirecek.

Bridge-of-spies-2

Yıldızların Altında Sinema Nostaljisi…
Zengin program boyunca İstanbullu sanatseverler, ıhlamur kokuları eşliğinde açıkhavada film izlemenin tadını da ENKA'da yaşayacak. Film gösterimleri kapsamında, 2016 yılı Oscar Ödülleri'ne aday olan ve ödül kazanan sinema filmlerinin yanı sıra sinema tarihinin sevilen yapımları da izleyiciyle buluşturulacak. Leonardo Di Caprio'ya ilk Oscar ödülünü kazandıran Diriliş (The Revenant) 19 Temmuz'da, Casuslar Köprüsü  (Bridge Of Spies) ise 20 Temmuz'da ENKA perdesine yansıtılacak.

Program kapsamında düzenlenecek tüm konserler ve film gösterimleri saat 21.15'te başlayacak. Etkinlik biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri ve çağrı merkezinin yanı sıra hizmet bedelsiz olarak ENKA Vakfı gişesinden ulaşılabilir.