Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Adana Film Festivali’nde jüri üyeleri belli oldu
Adana Film Festivali’nde jüri üyeleri belli oldu
Adana Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl 19-25 Eylül'de 23'üncüsü gerçekleştirilecek Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında yapılacak Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın jüri üyeleri belli oldu
Kültür Sanat 3 Eylül 2016 - 15:25

Festival komitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, sinema ve sanat dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı jüride, jüri başkanlığını yönetmen ve senaryo yazarı Tayfun Pirselimoğlu yapacak.

4

Açıklamada görüşlerine yer verilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, festivale kısa bir süre kaldığını belirterek, “Yoğun ilgi gören Ulusal Uzun Metraj Film Yarışmamızda, sinema ve sanat camiamızın birbirinden değerli isimleri, jüri üyesi olarak görev yapacak. Kendilerine festivalimize göstermiş oldukları ilgi için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

23. Uluslararası Adana Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda Erhan Tuncer’in “Ağustos Böcekleri ve Karıncalar”, Mehmet Can Mertoğlu’nun “Albüm”, Kıvanç Sezer’in “Babamın Kanatları”, Handan Öztürk’ün “Bana Git De”, Hiner Saleem’in “Dar Elbise”, Çağdaş Çağrı’nın “Geçmiş”, Yüksel Aksu’nun “İftarlık Gazoz”, Reha Erdem’in “Koca Dünya”, Güven Beklen’in “Mehmet Salih”, Çağan Irmak’ın “Nadide Hayat”, Derviş Zaim’in “Rüya” ve Cemil Ağacıkoğlu’nun “Tarla” isimli yapımları bulunuyor.

Son güncelleme: 15:34 - 03.09.2016