Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Adana Film Festivali’nde Onur Ödülleri sahiplerini buldu
Adana Film Festivali’nde Onur Ödülleri sahiplerini buldu
Bu yıl 23.sü düzenlenen Uluslararası Adana Film Fetivali kapsamında verilen Onur Ödülleri sahiplerini buldu. Ayla Algan, Murat Soydan ve Osman Şahin bu ödüle layık görüldü.
Kültür Sanat 21 Eylül 2016 - 11:19

23. Adana Film Festivali kapsamında Hilton Oteli’nde bir açılış ve ödül töreni gerçekleşti. Törene kent protokolü ve Türk Sineması’nın önemli isimleri katıldı. Tören başladığında kısa süre önce hayatını kaybeden Yeşilçam’ın önemli ismi Tarık Akan'ın hayatının anlatıldığı bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Sinevizyon gösteriminin ardından konser veren sanatçı Ayşegül Aldinç, aynı zamanda arkdaşı olan Tarık akan için de iki tane şarkı söylediğini belirtti.

Festivalin açılışının ardından ‘Onur Ödülleri'ne layık görülen sanatçıların, hayatlarının anlatıldığı sinevizyon gösterimi yapıldı. Ödüller sinema ve tiyarto sanatçıları Ayla Algan ile Murat Soydan’a aynı zamanda yazar Osman Şahin’e verildi.