Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Adana Film Festivali’nde yarışacak filmler belli oldu
Adana Film Festivali’nde yarışacak filmler belli oldu
Bu yıl 24'üncüsü gerçekleştirilecek olan Adana Film Festivali'nde yarışacak filmler belli oldu. 
Kültür Sanat 15 Eylül 2017 - 14:35

Bu yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında 24’üncü kez gerçekleştirilecek olan Adana Film Festivali’nin İstanbul lansmanı, Çırağan Palace Kempinski Mabeyn Ballroom’da gerçekleştirildi.

Toplantıya Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Altın Koza A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Halil Avşar, Altın Koza Direktörü İsmail Dikilitaş, Yüklenici Firma CEO’su Namık Kemal Biçer ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Danışmanı Mahmut Tülek katıldı. Festivalde yarışacak filmler de toplantıda açıklandı.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisinin başkanlığını yönetmen Erden Kıral üstleniyor. Jüride Algı Ege, Selma Güneri, Murat Hasarı, Uğur İçbak, Hüseyin Karabey ve Fırat Yücel bulunuyor.

adanafilm
Ululararası Uzun Metraj Film Yarışması jürisinin başkanlığını ise Meksikali senarist, yönetmen ve yazar Guillermo Arriaga üstleniyor. Jüride Farah Zeynep Abdullah, Pierre-Henri Deleau, Carmen Gray ve Nathan Silver yer alıyor.

adanafilmfestivali


Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.