Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Adele’den Trump’a rest!
Adele’den Trump’a rest!
Adele, şarkılarının, Donald Trump'ın kullanmasına izin vermediğini açıkladı.
Kültür Sanat 3 Şubat 2016 - 12:08

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Adele, şarkılarının, Amerikan Başkanlık Seçiminde Cumhuriyetçi Parti’nin en güçlü aday adaylarından Donald Trump’ın kullanmasına izin vermediğini açıkladı.

Foto: Arşiv

Trump seçim kampanyasında İngiliz şarkıcı Adele’in sevilen şarkılardan Rolling in the deep ve Skyfall’u kullanıyordu. Bu durumun Adele’in bazı hayranlarının tepkisini çekmesi üzerine, Adele’in sözcüsü; “Şarkıların herhangi bir siyasi kampanyada kullanılmasına izin vermedik” açıklamasını yaptı. Kanadalı folk ve rock müzik sanatçısı Neil Young ve Aerosmith grubunun solisti Steven Tyler da Trump’a kendi şarkılarını kullanmayı bırakmasını söylemişti.
Foto: Abcnews

“SESİMİZİ KULLANMA”

Amerikalı rock müzik grubu REM’in solisti Michael Stipe da It’s the end of the world as we know it şarkılarının Trump’ın bir mitinginde kullanılmasına sert tepki göstermiş, Trump’a “Şarkılarımızı ya da sesimi zırvalarla dolu kampanyanda kullanma” demişti.

 

Son güncelleme: 10:19 - 08.02.2016