Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ağrı Dağı eteklerinde barış ve kardeşlik sergisi
Ağrı Dağı eteklerinde barış ve kardeşlik sergisi
60 ressam ve heykeltraşın eseri barış ve kardeşlik için görücüye çıktı
Kültür Sanat 20 Haziran 2016 - 16:21

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde aralarında ünlü Ressam Handan Baykal'ın da bulunduğu çok sayıda ressam ve sanatçı, ‘Sevgide Güneş gibi ol' konulu uluslararası Barış ve Kardeşlik sergisi düzenledi. Tarihi İshakpaşa Sarayı'nda ‘Sevgide Güneş gibi ol' konulu uluslararası Barış ve kardeşlik sergisinde 60 ressam ve heykeltıraşın çalışmaları sanatseverleri bekliyor.

Etkinliğinin koordinatörlüğünü yürüten sanatçı Handan Baykal sergiyle ilgili şunları söyledi:

“Uluslararası karma resim sergisini İshakpaşa Sarayı’nda gerçekleştirdik. Birinci ayağını 2015 yılında İzmir Buca?daki Protestan Kilisesi’nde açmıştık. Dostluk,kardeşlik ve barış adına yaptığımız bu projede bütün insanlara, inançlara ulaşarak sanat yoluyla barışı tesis etmek amacındayız. İshakpaşa Sarayı’ndan sonra çiftlik köyündeki İbrahim Ağa Ortaokulu’na gelerek buradaki çocuklarımızı sevindirmek istedik. Şu an hepimiz el eleyiz çok mutluyuz”

sergi1

Adana’dan sergiye destek vermek ve eserlerini sergilemek için gelen Ressam Alişer Avcı ise ‘Sevgide Güneş Gibi Ol’ projesinin bir yol hikayesi olduğunu bildirdi. Avcı “İzmir?den başlayan etkinlik Ağrı Dağı?nın eteklerinde devam ediyor. Daha sonra yönünü Avrupa?ya çevirecek olan bir projedir. Almanya, Fransa gibi ülkelere gidilecek. Projenin temasında barışın ve kardeşliğin sesi vardır. Kendini bu kavramlarla ifade etmek isteyen herkesin sesidir. Bu kadim değerleri buradaki insanlarla buluşturmak, insanların hisleri ile bir köprü kurmak için yola çıktık. Özellikle Doğubayazıt halkı ile buluşmak çok anlamlı oldu. İnsanların bizimle buluşması, bir araya gelme çabası gerçekten bizim için çok anlamlıdırö diye konuştu.

Son güncelleme: 16:22 - 20.06.2016