Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Akademi’den Bob Dylan’a: Kaba ve küstahça
Akademi’den Bob Dylan’a: Kaba ve küstahça
İsveç Kraliyet Bilim Akademisi üyesi Wastberg, Nobel Ödülü ile ilgili herhangi bir açıklama yapmayan usta sanatçı Bob Dylan'ı çok sert eleştirdi
Kültür Sanat 24 Ekim 2016 - 11:39

Wastberg, kazandığı Nobel Edebiyat Ödülü hakkında yorum yapmayan Amerikalı müzisyen Bob Dylan'ın sessizliğini “kaba ve küstahça” olarak niteledi.

bob2

İsveç'in Dagens Nyheter gazetesine açıklamalarda bulunan Wastberg, Dylan'ın davranışının saygısızca olduğunu ifade ederek, “Herkes, bu davranışı kaba ve küstahça görür. Kim olduğu hiç önemli değil.” ifadelerini kullandı. Wastberg, her şeye rağmen Akademi'nin, 75 yaşındaki müzisyenle iletişime geçme umudunu koruduğunu belirtti.
İsveç Kraliyet Bilim Akademisinin Nobel Edebiyat Ödülüne layık gördüğü ancak kendisiyle iletişime geçemediğini açıkladığı Amerikalı müzisyen Dylan, resmi internetsitesindeki “Nobel Edebiyat Ödülü sahibi” ibaresini bir süre sonra kaldırmıştı.