Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Alaaddin Us’un naaşı İstanbul’a gönderildi
Alaaddin Us’un naaşı İstanbul’a gönderildi
Trafik kazasında yaşamını yitiren Alaaddin Us için İzmir'de tören yapıldı
Kültür Sanat 23 Kasım 2016 - 15:40

Bornova’da yaşanan trafik terörünün kurbanı olan ünlü sanatçı Alaaddin Us’un cenazesi, İzmir’de yapılan törenin ardından defnedilmek üzere İstanbul’a gönderildi.

alaaddin2

Geçtiğimiz Pazar günü, trafik kazasında hayatını kaybeden sanatçı Alaaddin Us için bugün saat 13.00’de, Bornova Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi.

suavi

Törene Us’un yakınları, sanatçı Suavi, İlkay Özkaya ile sanatçı arkadaşları, Bornova Belediye Başkanı Atilla Oldun ve çok sayıda seveni katıldı.

ilkay-akkaya

Kaza sırasında, ünlü sanatçının yanında bulunan Sevinç Öztürk, törende çok zor anlar yaşadı…

alaaddin1

Duygu dolu anların yaşandığı törenin ardından Alaaddin Us’un cenazesi uçak ile İstanbul’a götürüldü. Sanatçı Alaaddin Us’un cenaze namazının yarın öğle namazını müteakip Pendik Sahilde bulunan 15 Temmuz Şehitler Camii’nde (Dumankaya Camii) kılınacağı ardından da naaşının Maltepe Başıbüyük Mezarlığı defnedileceği öğrenildi.

alaaddin-us

ALAADDİN US KİMDİR?

Bir dönem Kızılırmak grubuyla çalışan Alaaddin Us, aslen Tunceli’lidir. Çocukluğu İstanbul Zeytinburnu’nda geçen sanatçı ilk, orta ve lise eğitimini bu semtteki okullarda aldı. Daha sonra ise belediye konservatuarına giderek müzik eğitimlerine başlayan Us, 1994 yılında ilk albümü ‘Ateş Hırsızları’nı piyasaya çıkardı. 1998 ‘Yaz Gibi Gel’ isimli ikinci albümünü, daha sonra da farklı iki albüm daha çıkaran Us, birçok besteye sahip. Bunlardan en bilineni ise ‘Türküler Yanmaz’ isimli eseridir.