Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ali Deniz Uslu’dan yeni kitap: Asfalt Yengeci
Ali Deniz Uslu’dan yeni kitap: Asfalt Yengeci
Gazeteci-yazar Ali Deniz Uslu'nun yeni kitabı Asfalt Yengeci okuyucuyla buluşuyor
Kültür Sanat 17 Ekim 2016 - 11:51

İnkilâp Kitabevi tarafından yayımlanan yeni kitabı Asfalt Yengeci ile yazar, kısa deneme ve öykülerle kurduğu metin yoluculuğuna bu kez şiirle devam ediyor.

2

Girdap Balıkçısı ve Karganın Duyduğu'ndan sonraki üçüncü kitabında Ali Deniz Uslu, şiirleriyle zihinlerin arka odalarına tekinsiz bir davette bulunuyor. Bu ayrıca, kışkırtıcı bir manifestonun da parçası. Algı ve anlamın kırılma noktalarında okuyucuyu yakalayan yazar, tekrar okumalarında farklı kapılara açılan sonsuz odalı bir labirentin kapısında bekliyor. Çünkü Uslu, kaleminden neyin döküldüğünü ve neden yazdığını iyi biliyor. Denizinde hem dalga, hem fırtına, hem de dinginlik olan yazarın anlatılarında da insanın ruhuna dokunan bir bütünlük bulunuyor.

İnkilâp Kitabevi tarafından yayımlanan kitabın kapak ve bölüm görsellerinde Karganın Duyduğu kitabında olduğu gibi yine tasarımcı Berkcan Okar'ın imzası yer alıyor.

ASFALT YENGECİ, ZİHİNLERİMİZE MİSAFİR OLUYOR

Ali Deniz Uslu kaleminden neyin döküldüğünü ve neden yazdığını iyi biliyor. Denizinde hem dalga, hem fırtına hem de dinginlik var. Zamandan bağımsız şiir evreninin kara deliklerinden süzülüyor her dizesi. Şiirleri zihinlerin arka odaları için tekinsiz birer davet olduğu kadar, kışkırtıcı bir manifestonun da parçası.
Algı ve anlamın kırılma noktalarında okuyucusunu yakalayan Uslu, tekrar okumalarında farklı kapılara açılan sonsuz odalı bir labirentin kapısında bekliyor. Yazar, Girdap Balıkçısı'yla bizi kendisiyle tanıştırıp, Karganın Duyduğu ile düşlerine ve kırılmalarına davet etmişti. Asfalt Yengeci'nde ise bu sefer zihinlerimize konuk oluyor.