Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ali İsmail ödülü ‘barış’a verilecek
Ali İsmail ödülü ‘barış’a verilecek
Ali İsmail Korkmaz Vakfı’ndan ‘Barış İçin Şiir Yaz’ yarışması
Kültür Sanat 4 Şubat 2016 - 09:34

‘Barış İçin Şiir Yaz' çağrısıyla yapılan yarışmaya 5 Mart tarihine kadar, 30 yaşını doldurmamış ve barış şiiri yazan herkes daha önce yayımlanmamış en çok iki barış şiiriyle başvurabiliyor.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı'nın (ALİKEV) ilkini geçen yıl gerçekleştirdiği, Ali İsmail Korkmaz'ın anısını, düşüncelerini ve hayallerini yaşatmak amacıyla sanat, edebiyat alanında düzenlediği yarışmanın bu yılki dalı şiir, teması ise barış olarak belirlendi.

Ali İsmail Korkmaz Ödülü, Korkmaz'ın doğum günü olan 18 Mart tarihinde verilecek. Yarışmada dereceye girenlere heykeltıraş Ekin Erman'ın tasarladığı ödül heykelciği, Ali İsmail'in doğum günü 18 Mart'ta Antakya'da yapılacak törende verilecek. Yarışmaya katılım için şiirlerin, başvuru sahibinin adı, soyadı, özgeçmişi, iletişim bilgileri ve bir adet fotoğrafı eşliğinde vakfın e-posta adresine gönderilmesi gerekiyor: basvuru@alikev.org

Son güncelleme: 09:36 - 04.02.2016
Etiketler