Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Alman ve Türk gençleri kısa film için buluşuyor
Alman ve Türk gençleri kısa film için buluşuyor
Gençlik Köprüsü Türkiye–Almanya Hibe Başvurusu 'Get Involved! Creative Methods!' çağrısı kapsamında ve 'Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı' ile 'IBZ Essen gGmbH' (Kültürlerarası Eğitim Merkezi) ortaklığında, Almanya’nın Dortmund şehrinde kısa film atölyesinde buluşacak.
Kültür Sanat 25 Eylül 2017 - 14:37

Türkiye ve Almanya arasındaki her ne kadar politik bir kriz yaşansa da, sanatın buluşturucu gücü yine kendisini gösteriyor. Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya programı kapsamında Almanya ve Türkiye’den 10’ar genç 19-28 Kasım tarihleri arasında kısa film atölyesinde buluşmaya hazırlanıyor.

Sanat ve sinema alanında kültürlerarası bir atmosfer oluşturacak olan bu projede yer almak isteyen katılımcılar 2 Ekim’e kadar başvurularını tamamlamak zorunda.

Atölye bünyesinde kendi kısa filmlerini de çekme şansı edinecek olan gençlerin çektikleri bu filmler aynı zamanda 19 – 29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek 29. Ankara Uluslararası Film Festivalinde bir seçki halinde gösterilecek.

almanturksinema

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.