Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Altın Bamya’ya Erkan Petekkaya esprisi damgasını vurdu
Altın Bamya’ya Erkan Petekkaya esprisi damgasını vurdu
Altın Bamya Ödülü Mahsun Kırmızıgül'ün Mucize filmine giderken en çok konuşulan isim Erkan Petekkaya oldu
Kültür Sanat 25 Mart 2016 - 12:29

Altın Bamya Ödülleri'nin sahipleri belli oldu. Ödül, Mahsun Kırmızgül'ün Mucize filmine, Özel Mansiyon Ödülü ise Erkan Petekkaya'nın oldu.

Türk sinemasındaki erkek egemen bakışa ve cinsiyetçiliğe tepki olarak verilen Altın Bamya Ödülleri'nin sahipleri belli oldu. 8. Altın Bamya Ödülü, Mahsun Kırmızıgül'ün “Mucize” filmine gitti. Altın Bamya Film Akademisi’nden Erkan Petekkaya’ya ise ince bir eleştiri yöneltildi.

‘CİN-NET BAMYASI’

Bu sene, Altın Bamya Film Akademisi Özel Ödülü “Cin-net Bamyası” olarak belirledi. Akademi, Cin-net Bamyası'nı Azem 2: Cin Garezi, Azap ve Alkarısı: Cinnet filmlerine takdim etti.

“Cinler filmlere musallat oldu, cin-sel faaliyetlerin ucu kadınlara da dokundu. Cin fikirlerle bize topluca cinnet geçirtenleri biz de içtenlikle kutluyoruz, kendilerini okuyup üflüyoruz. Özel ödülümüzü Azem 2: Cin Garezi, Azap ve Alkarısı: Cinnet filmlerine takdim ediyoruz. Ve içine cin giren bütün filmlerden cin çıkaracak nefesi kuvvetli bir cinci hocayı sponsor almak için yoğun çabalarımızı sürdürdüğümüzü de müjdeliyoruz.”

ERKAN PETEKKAYA’YA MANSİYON BAMYASI

8. Altın Bamya Ödüllerinde erkek karakter mansiyon bamyası ise Nurgül Yeşilçay'a yönelik cinsiyetçi tavırları ve ardından yaptığı “Beyonce mi ki o taciz edeyim”, “Benim annem de kadın” gibi açıklamalarla gündeme gelen Erkan Petekkaya'nın oldu.

Altın Bamya Film Akademisi, ödülü bizzat Beyonce'nin vermek istediğini ancak yaşanan olaylar nedeniyle törenin iptal edildiğini söyledi:

“İfşalara maruz kalan ‘mağdur' Erkan Petekkaya'ya geçmiş olsun diyor, erkek karakter mansiyon bamyası ile taçlandırıyoruz. Beyonce ödülünü vermek için bizzat gelmek ve gözlerinin içine bakarak ‘I can't take no more' şarkısını söylemek istedi ama yaşadığımız elim olaylar nedeniyle ödül törenini iptal ettiğimiz için bir mesaj gönderdi: ‘Diyır Erkın, tenk yu veri maç for yor kaynd vörds. Pliiz kam tu heress me venevır yu layk. Jay Z end Julius ar luking forvırd tu yor vizit. Kissis, B'”

Son güncelleme: 13:52 - 25.03.2016