Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Anadolu dansları ile breakdans ikinci kez buluşuyor!
Anadolu dansları ile breakdans ikinci kez buluşuyor!
İlki geçtiğimiz yıl yapılan ve Anadolu danslarıyla breakdansı birleştiren Red Bull Anadolu Break dans turnesinin ikincisi geliyor.
Kültür Sanat 17 Mart 2016 - 12:46

Geleneksel dansları breakdansla buluşturan ve geçtiğimiz yıl seyirciden yoğun ilgi gören Red Bull Anadolu Break dans gösterisi, bu yıl hem kaçıranlar hem de gösteriyi tekrar izlemek isteyenler için ikinci kez 9-17 Nisan 2016 tarihleri arasında izleyiciyle buluşuyor. Etkinlik sırasıyla İzmir, Adana, Bursa, İstanbul ve Ankara rotasını takip edecek.

Foto: Bülten

2014 senesinde Anadolu Break belgeseliyle temelleri atılan Red Bull Anadolu Break gösterisi, izleyicinin yoğun ilgisi üzerine ikinci kez sanatseverlerle buluşuyor. Sokağın ruhundan doğan breakdans ile toprağın gücünü yansıtan Anadolu danslarını buluşturan gösteri bu yıl 9-16 Nisan 2016 tarihleri arasında İzmir, Adana, Bursa, İstanbul ve Ankara'da gerçekleşecek.

İkinci yılında da ilk yılında olduğu gibi 5 şehri gezecek olan turnenin koreograflığını ünlü dans topluluğu Flying Steps’in kurucularından Kadir ‘Amigo' Memiş üstleniyor. Müzik direktörlüğünü Berlin'de yaşayan besteci Nevzat Akpınar, müziklerin aranjörlüğünü ise yerli Hip Hop sahnesinin usta “beat-maker”ı Da Poet'in yaptığı gösteri, modern ile gelenekselin birlikteliğinden doğan dansların ve kültürün hikâyesini sahneye taşıyor.

HALK OYUNLARI İLE BREAKDANS’I BİR ARAYA GETİRİYOR

Anadolu Break belgeseliyle temelleri atılan proje, 2014 yılında bir dans gösterisine dönüştü. 2015'te beş ayrı şehirde turneye çıkan Red Bull Anadolu Break ekibinin gösterileri kapalı gişe gerçekleşti. Gösteride, Anadolu topraklarında asırlardır icra edilen halk oyunlarımız ile dünyada yükselişini sürdüren breakdansın modern figürleri bir araya geliyor. Dört B-Boy, bir B-Girl, bir modern dansçı ve iki geleneksel dansçıdan oluşan sahne ekibinde; Aydan Uysal, Bora Günebakan (Boris), Eftal Dirlik, Ferhat Düz (Fero), Mehtap Çınar, Furkan Miktat Yılmaz, Ozan Karabağ ve Salih Karagöz yer alıyor.

Bu yılki turne programı şu şekilde:

9 Nisan Cumartesi 20.30
İzmir- Ahmed Adnan Saygun

11 Nisan Pazartesi 19.30
Adana- Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi

13 Nisan Çarşamba 20.30
Bursa Merinos AKKM Osmangazi Salonu

14 Nisan Perşembe 21.00
İstanbul- Haliç Kongre Merkezi Sadabad Salonu

17 Nisan Pazar 20.30
Ankara- Congresium

Son güncelleme: 09:34 - 21.03.2016