Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Anadolu’nun Kadınları’ serisi Londra Yaratıcılık Yarışması’nda finalist
‘Anadolu’nun Kadınları’ serisi Londra Yaratıcılık Yarışması’nda finalist
Sebahat Ersoy’un 2011-2016 yılları arasında çektiği fotoğraflardan oluşan Anadolu'nun Kadınları adlı fotoğraf serisi Londra Uluslararası Yaratıcılık Yarışması'nda finalist oldu ve LICC Kupası almaya layık görüldü.
Kültür Sanat 12 Temmuz 2017 - 11:35

London International Creative Competition (Londra Uluslararası Yaratıcılık Yarışması) ödülleri İngiltere'nin başkenti Londra'da sahiplerini buluyor. Sebahat Ersoy’un 2011-2016 yılları arasında çektiği fotoğraflardan oluşan Anadolu’nun Kadınları adlı fotoğraf serisi de yarışmada finale kaldı. Ersoy’un ‘Fotoğraf Sanat mıdır?’ adındaki sanat tezi de aynı yarışmada mansiyona layık görüldü. Çalışmalarının ödüle layık görülmesinden dolayı mutlu olduğunu dile getiren Sebahat Ersoy, “2011-2016 yılları arasında çektiğim fotoğraflardan oluşan Anadolu’nun Kadınları adlı fotoğraf serisi ile Londra Uluslararası Yaratıcılık Yarışması'nda finalist olmak ve LICC Kupası'nı almak onur verici. İlham kaynaklarımdan biri olan Anadolu’nun kadınlarını bilindik anlatıların ötesinde kayda alma çabam sürecek” dedi.

‘ÖZGÜN BAKIŞA SAHİP FOTOĞRAF SANATTIR’

“Fotoğraf sanat mıdır” sorusunu cevaplayan Ersoy, “Özgün bir boyutu olan, yaratıcı bir bakışa sahip bir fotoğraf sanattır. Sanatçı, manzarası zaten bilinen, herkesin baktığı bir pencereden bakmaz. Sanatçı o ana kadar görülmemiş bir manzaraya açılan yeni bir pencere oluşturur” açıklamasını yaptı.

anadolukadini2
anadolukadini

Son güncelleme: 16:40 - 12.07.2017