Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Anıtkabir mermerleri Adana’da
Anıtkabir mermerleri Adana’da
Etem Çalışkan’ın Anıtkabir’den aldığı mermer parçaları, 24 – 27 Mayıs 2016 tarihleri Adana'da sergilenecek
Kültür Sanat 20 Mayıs 2016 - 11:28

Ulu Önder’in gerçek imzasına bağlı kalarak “K. Atatürk” kaligrafik çalışmasını hazırlayan hattat, gazeteci, ressam Etem Çalışkan adına, 24-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında Adana'da Sanat Günleri düzenlenecek

anitkabir2

Seyhan Belediyesi, Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu ile Adana Tabip Odası ortaklığında düzenlenen etkinlik, 24 Mayıs 2016 Salı günü saat 18.30'da Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde “Senfonik Kaligrafi” sergisiyle başlayacak. Etkinlikte, Etem Çalışkan'ın Anıt Kabir'in kitaberini hazırlarken anı olarak aldığı mermer parçaları da Adanalılarla buluşacak.

ATA’YA BAĞLILIK SANATI

Çalışkan, yaşamı boyunca en çok onur duyacağı bu çalışmayı, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisindeki öğrenciliğinin ikinci yılında Akademinin afiş atölyesinde öğrenciyken, yazı dersi aldığı, 1987 yılında vefat eden hocası hattat Prof. Emin Barın ile yapmıştır. Bu çalışma aynı zamanda Atatürk için imza çalışmaları yapmış olan V. Çerçiyan’ın yarattığı imzayı stilize ederek hazırlamıştır.

ataturk

Adana’da gerçekleşecek etkinlik, Etem Çalışkan'ın Anıt Kabir'in kitaberini hazırlarken anı olarak aldığı mermer parçaları 24 Mayıs’tan itibaren Adanalılarla buluşacak.