Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Anthony Strong caza doyuracak
Anthony Strong caza doyuracak
Yetenekli piyanist/şarkıcı Anthony Strong dinleyicisini caza doyuracak. ‘Centilmen’in konseri 23 Şubat’ta CRR’de.
Kültür Sanat 17 Şubat 2016 - 15:49

Anthony Strong öncelikle bir besteci, piyanist ve şarkıcı, sonrasında ise ‘İngiliz centilmeni.' Onu tanıyanlar, bu yakıştırmayı yadırgamayacaklardır. Onu piyanosunun başında, jilet gibi takımının içinde ışıldarken görenler, onun enerjisiyle dinleyicisini etkileyen ve aynı zamanda eğlendiren bir centilmen olduğunu anlayacaklardır.

Anthony Strong Foto: Bülten

1984 Croydon doğumlu Anthony Strong'un piyano çalışında ‘swing' var, vokali ise oldukça ‘havalı'. İlk albümü Guaranteed!'i 2009'da çıkaran Strong kısa sürede dikkatleri üzerinde toplamıştı. 2011'de Friday Night Is Music Night programına ünlü Shakespeare oyuncularıyla birlikte çıkan müzisyen giderek daha fazla görünürlük kazandı. 2012'de Laughing in Rhythm albümü çıktı, ki burada Yardıma Muhtaç Çocuklar adına Jessica Hynes ile düet yapıyordu. Turne 25 Avrupa şehrine uzandı ve Anthony Strong, efsane blues gitaristi B.B. King ile Paris'te 12 defa sahne aldı.

Genç piyanistin 2015'te çıkan son albümün ismi On a Clear Day. Bu yeni albüm aslında ‘eski tarz' ama asla eskimeyecek olan bestelerden oluşuyor. Caz standartlarından klasiklere, Stevie Wonder'ın erken dönemlerinden Motown hitlerine, Strong'un kişisel beğenilerinin bir seçkisi.. Ama nasıl yorumlandığına gelecek olursak, ‘eski' sözcüğünü cümle içinde kullanmak mümkün değil. On a Clear Day, son derece taze, enerji yüklü ve pozitif dokunuşlarla dolu.

Anthony Strong'u görmek ve dinlemek için sabırsızlanmaya başlayabilirsiniz.

Etiketler