Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Aristo’nun mezarı bulundu
Aristo’nun mezarı bulundu
Antik Yunan filozoflarından Aristoteles’in mezarının Halkidiki Yarımadası’ndaki Stagira bölgesinde bulunduğu öne sürüldü
Kültür Sanat 27 Mayıs 2016 - 10:47

Yunan arkeolog Kostas Sismanidis, 20 yıl süren araştırmaları sonucunda Antik Yunan filozofu Aristo’nun Helenistik dönemin ünlü filozofunun mezarının Stagira’da olduğunu belirtti.

aristo1

Yunan arkeolog Kostas Sismanidis, 20 yıl süren araştırmaları sonucunda Helenistik dönemin ünlü filozofunun mezarının, doğum yeri olan Selanik'e 73 kilometre uzaklıktaki Stagira bölgesinde tespit edildiğini bildirdi.

Sismanidis, Selanik'te düzenlenen “Aristoteles 2.400 Yıl” konulu konferansta yaptığı konuşmada, 20 yıl süren araştırmalar sonucunda elde ettiği bulguların, Aristoteles'in mezarının, Stagira bölgesindeki Liotopi Burnu'nda 5. asra ait tarihi kalıntılar arasında bulunduğunu gösterdiğini ifade etti. Sismanidis ellerinde kesin kanıtın olmadığını fakat çok güçlü deliller elde ettiklerini söyledi.

Son güncelleme: 10:52 - 27.05.2016
Etiketler