Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Artık öğrenciler de yazar olabilecek!
Artık öğrenciler de yazar olabilecek!
İrem Uzunhasanoğlu, İngiliz Dili Edebiyatı ve İngilizce dersleri verdiği dönemlerde öğrencilerine sıkça yaptırdığı küçük yazı alıştırmalarının yer aldığı “365”adlı kitabını piyasaya çıkardı.
Kültür Sanat 20 Eylül 2016 - 09:52

Yurt dışında çok popüler olan bir tarzı ilk kez Türkiye'de deneyen yazar İrem Uzunhasanoğlu, İngiliz Dili Edebiyatı ve İngilizce dersleri verdiği dönemlerde öğrencilerine sıkça yaptırdığı küçük yazı alıştırmalarının yer aldığı “365”adlı kitabını geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkardı. Epsilon yayınevi tarafından basılan kitapta yazar; öğrencilere her sayfada sorular soruyor ve alttaki boş alana onların cevaplarını yazmalarını istiyor.

irem--sli

Amacının yeni başlayan eğitim yılı boyunca özellikle gençlerle okullarında düzenleyeceği ücretsiz workshoplarda buluşmak, yazı atölyeleri düzenlemek ve onları yazı yazmaya teşvik etmek olduğunu belirten yazar Uzunhasanoğlu, öğrencilerin her gün bir sayfa cevap yazmaları halinde bir yılda tamamlayacakları ve yazarlığa ilk adımı atacakları kitabı için “Yazmak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Artık 365 var. Şimdi masanızın başına oturun veya yatağınıza uzanın, yanınızda kaleminizi hazır edin, Yaratıcılığınızı çağırın, esin perilerinizi toplayın gelsinler. Sonra 365'in herhangi bir sayfasını çevirin, karşınıza çıkan ilk soruyu okuyun ve yazmaya başlayın. Kendinizi yazının akışına bırakın, kaleminizin müziğinde esin, perileriniz dans etsin” diyor. Daha önce de “Gitme, Gül Yanakların Solar” adlı kitabını piyasaya çıkaran Yazar Uzunhasanoğlu, konuşmasını şöyle noktalıyor: “365 sensin. 365 senin hikayelerinle dolup taştığında, sadece sana ait olanla baş başa kalacaksın. Ve kimsenin 365'i seninkine benzemeyecek. Sen 365'i yazacaksın, 365 de seni…”