Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Aşık Veysel ölümünün 43. yılında
Aşık Veysel ölümünün 43. yılında
Aşık Veysel'in aramızdan ayrılışının 43. yılı...
Kültür Sanat 21 Mart 2016 - 07:59

Ünlü halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, vefatının 43’üncü yılında bilinmeyen fotoğraflarından oluşan sergiyle Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde anıldı.

Ara Güler, Fikret Otyam, İsa Çelik, Ozan Sağdıç, Ergun Çağatay ve Mustafa Türkyılmaz’a ait Aşık Veysel fotoğrafları ilk kez sanatseverlerle buluştu. Aşık Veysel’in torunu Nazender Süzer Gökçe, “Bu kültürel mirasın temsilcisinin soyundan gelmek manevi anlamda çok büyük bir zenginlik” dedi.

Serginin açılış konuşmasını yapan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nurettin Çevik ise, Aşık Veysel'in Türkiye adına önemine değinerek, “Özellikle, insanları, gönülleri bütünleştiren, gönüller arası köprüler kuran ve bu güzel misyonu ile Anadolu'da gerçekten erenlerden çok kıymetli bir büyüğümüz ve sanat erbabımızdır. Biz bugün onu hayatıyla alakalı güzel fotoğrafları ile anmak istedik” diye konuştu.