Reklamsız Sözcü

Ayrıntı Akademi’de sanat şöleni

Ayrıntı Akademi, Kutlukhan Kutlu ile Fantastik Atölye 2 sizleri sanat şenliğine çağırıyor
12:296 Mayıs 2016
Ayrıntı Akademi’de sanat şöleni
Ayrıntı Akademi, Kutlukhan Kutlu ile Fantastik Atölye 2 sizleri sanat şenliğine çağırıyor

Ayrıntı Akademi’de; filmlerden kitaplara, çizgi romanlara ve televizyon dizilerine, farklı mecralarda belli başlı fantastik öykü türlerinin izinde yolculuk devam ediyor…

ayrinti-akademi1

Kutlukhan Kutlu ile Fantastik Atölye 2’de, 14 Mayıs ile 4 Haziran’a kadar sürecek sanat şöleni sanatseverleri çağırıyor. İşte 4 hafta sürecek serüvenin etkinlik programı:

Büyülü Diyarlardan Öyküler : 1.Hafta: 14 Mayıs Cumartesi : 17.00-20.30

Örnek Filmler

“Yüzüklerin Efendisi” serisi (Peter Jackson)
Hobbit (çizgi film – Jules Bass, Arthur Rankin Jr.)
Legend (Ridley Scott)
The Dark Crystal (Jim Henson, Frank Oz)
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (Chris Sanders, Dean De Blois)
The Beastmaster (Don Coscarelli)
Krull (Peter Yates)

Örnek Kitaplar

“Yerdeniz” serisi (Ursula K. LeGuin)
“Zaman Çarkı” serisi (Robert Jordan)
“Kral Katili Güncesi” serisi (Patrick Rothfuss)
“Kara Elf” Üçlemesi (R. A. Salvatore)
“Diskdünya” Kitapları (Terry Pratchett)

Örnek Diziler

Game of Thrones
Legend of the Seeker
The Shannara Chronicles

Örnek Çizgi Romanlar

Conan (Marvel)
Elfquest (Wendy & Richard Pini)

ayrinti-akademi3

Uzay Serüvenleri : 2.Hafta: 21 Mayıs Cumartesi : 17.00-20.30

Örnek Filmler

“Star Wars” serisi
Guardians of the Galaxy (James Gunn)
Avatar (James Cameron)
Enemy Mine (Wolfgang Petersen)
Aya Yolculuk (Georges Méliès)
“Flash Gordon” serisi
Event Horizon (Paul Anderson)

Örnek Kitaplar

Dune (Frank Herbert)
Halka Dünya (Larry Niven)
Mars Yıllıkları (Ray Bradbury)
“The Culture” serisi (Iain M. Banks)
Otostopçunun Galaksi Rehberi (Douglas Adams)

Örnek Diziler

Star Trek
Battlestar Galactica
The Expanse
Firefly
Dr. Who

Örnek Çizgi Romanlar

The Metabarons (Alexandro Jodorowsky)
Dreadstar (Jim Starlin)
Saga (Brian Vaughan, Fiona Staples)

İstila ve Salgın Öyküleri: 3.Hafta: 28 Mayıs Cumartesi : 17.00-20.30

Örnek Filmler

Invasion of the Body Snatchers (Don Siegel)
They Live (John Carpenter)
Independence Day (Roland Emmerich)
The Mist (Frank Darabont)
Pacific Rim (Guillermo del Toro)
World War Z (Marc Forster)
The Andromeda Strain (Robert Wise)

Örnek Kitaplar

Dünyaların Savaşı (H. G. Wells)
Ben, Efsane (Richard Matheson)
Körlük (José Saramago)
Mahşer (Stephen King)
Çocukluğun Sonu (Arthur C. Clarke)

Örnek Diziler

V
Falling Skies
Threshold
The Strain

Örnek Çizgi Romanlar

A League of Extraordinary Gentlemen v.2
Drafted
The Walking Dead
30 Days of Night

Tekinsiz Beden: 4.Hafta: 4 Haziran Cumartesi : 17.00-20.30

Örnek Filmler

Videodrome (David Cronenberg)
Alien (Ridley Scott)
Tetsuo (Shin'ya Tsukamato)
The Thing (John Carpenter)
Possession (Andrzej Zulawski)
The Curious Case of Benjamin Button (David Fincher)
Akira (Katsuhiro Otomo)

Örnek Kitaplar

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde (Robert Louis Stevenson)
Dönüşüm (Franz Kafka)
Görünmez Adam (H. G. Wells)
Çarpışma (J. G. Ballard)
Kan Kitapları (Clive Barker)

Örnek TV Dizileri

Parasyte –the maxim– (anime)
Being Human
American Horror Story
Farscape

Örnek TV Çizgi Romanlar

Black Hole (Charles Burns)
Uzumaki (Junji İto)
Colder (Dark Horse)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet