Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ayşen Gruda: Büyük akılsızlık
Ayşen Gruda: Büyük akılsızlık
Kadıköy Belediyesi'nin Haydarpaşa tren garında düzenlediği Kitap Günleri'ndeydi
Kültür Sanat 6 Haziran 2016 - 10:37

Usta oyuncu Ayşen Gruda ve genç oyuncu Meltem Yılmazkaya Haydarpaşa tren garında düzenlennen 8. Kitap Günleri’nde bir araya geldi

aysen-gruda1

Kadıköy Belediyesi’nin Haydarpaşa Gar istasyonu peronlarında düzenlediği Kitap Günleri’nde Pulbiber dergisinin “Pulbiberle Yaşama Dair” söyleşisinde konuşan oyuncu Ayşen Gruda, babası tren yollarında makinist olduğu için çocukluğunun büyük bir kısmını Sirkeci ve Haydarpaşa Garı’nda geçirdiğini belirterek, “Haydarpaşa Garı’nın özelleştirilmesinin büyük hata olduğunu olduğunu düşünüyorum. Ben aslında bugün evime geldim, buralarda büyüdüm.Bu yüzden Haydarpaşa Garı’nın benim hayatımda ayrı bir yeri var. Burası şehircilik anlayışına göre düzenlenen bir gar. İnsanlar trenlerle buraya gelir, vapurla karşıya geçerdi. Bundan sonra da ulaşım için kullanılmalı” şeklinde konuştu.

“EVLATLAR UNUTULMAZ”

Gençlerle buluşmanın kendisine güç verdiğini söyleyen Gruda, Gezi direnişinde hayatını kaybedenlerin unutulmayacağını da ifade ederek, “Evlatlar hiçbir zaman unutulmaz. Şehitler için de bu geçerli onlar da unutulmamalı” dedi.

Gelecek yıl da kitap günlerinin Haydarpaşa Garı’nda düzenlemesi gerektiğinin altını çizen Gruda, “Burada çok coşkulu bir topluluk var. Ben 1 yıldır imza günlerine katılıyorum ama bu kadar coşkulu bir okur kitlesi ile karşılaşmadım. Gençlerle buluşmak ayrı bir keyif. Gençler çok donanımlı ve bilinçli geliyor. Bizi de onlar kurtaracak” diye konuştu.