Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Babamın Kanatları’ Karlovy Vary Film Festivali’ne seçildi
‘Babamın Kanatları’ Karlovy Vary Film Festivali’ne seçildi
Başrollerini; Menderes Samancılar, Musab Ekici, Kübra Kip'in paylaştığı 'Babamın Kanatları' filmi 51. Karlovy Vary Film Festivali'ne seçildi
Kültür Sanat 2 Haziran 2016 - 12:25

Kıvanç Sezer'in ilk uzun metraj filmi Babamın Kanatları Avrupa'nın önemli film festivallerinden 51. Karlovy Vary Film Festivali’nde Ana Yarışma’ya seçildi. Film, bu sene 1 – 9 Temmuz tarihleri arasında Çek Cumhuriyet'inde yapılacak festivalin Ana Yarışma Bölümü’nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

babamin-kanatlari1

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün yapım desteğiyle gerçekleştirilen film ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenen inşaat işçisi İbrahim'inçaresizlik içindeki hikayesini anlatıyor. Menderes Samancılar, Musab Ekici, Kübra Kip ve Tansel Öngel'in başrollerini paylaştığı Babamın Kanatları’nın görüntü yönetmenliğini Alman görüntü yönetmeni Jörg Gruber yaparken, özgün müzikleri Kardeş Türküler'den tanıdığımız müzisyen Vedat Yıldırım'ın da üyeleri arasında yer aldığı folk rock grubu Bajar tarafından hazırlandı.