Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Babylon Soundgarden’a yıldız yağdı
Babylon Soundgarden’a yıldız yağdı
Bu sene 12’incisi düzenlenen Babylon Soundgarden ile katılımcılar yaza veda etti. Gorgon City, The Drums, Anne-Marie, Sevdaliza, Kadebostany, Derrick May, Kalben, Ezhel, Whilk & Misky, Wax Tailor, Cosmin TRG, Juju & Jordash, Adamlar, Hey! Douglas ve daha birçok sanatçı festival boyunca beş ayrı sahnede müzikseverlerle buluştu.
Kültür Sanat 10 Eylül 2017 - 16:18

Katılımcılarını Kilyos'ta deniz kenarında müziğin gücü altında birleştiren festival, kampçılar için 8 Eylül'de başladı. Yaklaşık iki gün boyunca müziğin susmadığı Babylon Soundgarden bugün öğle saatlerine kadar devam etti.

Seyircilerin hep bir ağızdan eşlik ettiği şarkılarıyla Kalben, Ana Sahne'de müziği açtı. Kadebostany'nin Castle in the Snow, Walking with a Ghost şarkılarıyla deniz kıyısında dans eden festival katılımcıları akşama Wax Tailor'ın performansı ile devam etti. Festivalin en coşkulu anlarından biri ise İngiliz şarkıcı Anne-Marie sahneye çıktığında yaşandı. Binlerce seyircinin coşkuyla eşlik ettiği Rockabye, Ciao Adios, Alarm ve Either Way gibi şarkılarını seslendiren Anne-Marie'nin ardından Gorgon City sahne aldı.

babylon

THE DRUMS COŞTURDU

Radyo Babylon DJ'leri ile festivalde sesi açan Radyo Babylon Sahnesi'nde son zamanların ses getiren ismi Ezhel festival katılımcılarını coşturdu. Ezhel'le Ankara'nın arka sokaklarından gelen müziğe eşlik eden seyirciler, İran asıllı multidisipliner sanatçı Sevdaliza'nın özgün performansıyla dans etti. Radyo Babylon Sahnesi'nde geceye Whilk & Misky ile devam eden katılımcılar, yerel sahnenin özgün isimlerinden Adamlar'ın eğlenceli ritimleriyle buluştu. Amerikalı enerjik surf rock ekibi The Drums, Let's Go Surfing, Blood Under My Belt gibi şarkılarıyla eğlenceli bir performans sergiledi. Radyo Babylon Sahnesi'nde festivalin son performansı ise 70’li yılların psikedelik, funk ve soul ritimleriyle Hey! Douglas oldu.

adamllar

Katılımcıları 8 Eylül'de Jungle ve Haus'ta DJ setler karşıladı. Müzikseverler, Kimono Bros, Violations Radio, Hünkar, Akın Sevgör, Ece Özel, Blotto, Mustafa Mısır ve Gökhan Bölükbaşı ile Babylon Soundgarden'a hazırlandı. Festival gününün erken saatlerinde yine Jungle ve Haus'ta başlayan müzik Kimono Bros, Zeynep Erbay, Shangri La, Superyakachi, Y2K Millenium FT. Discolog, Afyonbando, Sonido Tropico, Burak Elvan, Sinan Arslan, Demirabi ve Begu'nun performanslarıyla devam etti.

Müzik ve doğanın bir araya geldiği Babylon Soundgarden'da katılımcılar yaza eğlenceli bir veda etti.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.