Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Balkan Naci İslimyeli’nin 45 yıllık sanat serüveni ‘Hatırla’nacak
Balkan Naci İslimyeli’nin 45 yıllık sanat serüveni ‘Hatırla’nacak
Modern sanatın önemli isimlerinden Balkan Naci İslimyeli, 45. sanat yılını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi’nin Beş Kubbe ve Tek Kubbe salonlarında aynı anda açılan 'Hatırla' sergisiyle kutluyor.
Kültür Sanat 12 Eylül 2017 - 12:55

Balkan Naci İslimyeli'nin, her şeyin hızla tüketildiği günümüzde, yaşananları unutmamak ve hafızada canlı tutmak için ‘Hatırla’ adını verdiği sergide; sanatçının son 30 yılından seçkilerle birlikte son 15 yıldır ürettiği ancak hiç sergilenmemiş eserleri yer alıyor.

evkadini
Sanatçının 70’inci yaş gününe gireceği 20 Eylül’de açılacak olan sergi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin ev sahipliğinde Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi'nin iki büyük salonunda birden sanatseverlerle buluşacak.

gunbatimindabirgolge
MERKEZDE İNSAN VE BELLEK VAR

Sergide İslimyeli'nin tuval, fotoğraf, video, enstalasyon, tasarım ve heykel alanında ürettiği yapıtlar yer alacak. Küratörlüğünü Erkan Doğanay'ın yaptığı sergi, Balkan Naci İslimyeli'nin sanatsal serüveninin ikinci yarısı olarak adlandırılabilecek bir dönemi kapsıyor. İnsan ve bellek merkezli eserlerin ön plana çıkacağı sergide sanatçının tüm dönemlerindeki farklılıkların ve ortak noktaların birlikte görülmesi hedefleniyor.

cevhersaray

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.