Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bandırma Kitap Fuarı’nda edebiyat yolculuğu
Bandırma Kitap Fuarı’nda edebiyat yolculuğu
Bandırma Belediyesi tarafından 2 - 8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Bandırma Kitap Günleri, Türkiye’nin usta kalemlerini bir araya getirecek.
Kültür Sanat 27 Eylül 2017 - 16:43

Program, ‘Kitaba Yolculuk’ etkinliğiyle İstanbul'dan başlayacak. 2 Ekim Pazartesi günü saat 12:30'da İstanbul Yenikapı'dan hareket edecek deniz otobüsünde usta yazarlar Ahmet Ümit, Mario Levi, Osman Balcıgil ve Murat Güloğlu yolculara kitaplarını dağıtacak, söyleşiler yapacak ve onlardan gelecek soruları yanıtlayacak…

‘Denize Açılan Roman’da Türk romanlarındaki deniz teması konuşulacak, yazarlar romanlarındaki denizi anlatacak. Okur, yazar ve deniz buluşmasında basın mensupları için özel söyleşiler yapma imkanı da sunulacak.

USTA YAZARLARDAN EDEBİYAT SERÜVENİ

Ahmet Ümit, Bergama-Berlin arasında geçecek yeni romanına dair tüyolar verecek. Mario Levi ‘Yanlış Tercihler Mahallesi’nin pişmanlığını aktaracak. Osman Balcıgil, Türk edebiyatının en özgün kadın yazarı Suat Derviş'in öyküsünü anlattığı son romanı ‘İpek Sabahlığı’ paylaşacak. Aynı zamanda geçen yılın en çok satan romanlarından ‘Ela Gözlü Pars: Celile’deki Nazım Hikmet'i ve annesine dair bilinmeyenlerden söz edecek.

Söyleşi ve imza programlarına ise şu isimler katılacak: Ahmet Ümit, Mario Levi, Osman Balcıgil, Murat Güloğlu, Bestami Yazgan, İlber Ortaylı, Hasan Ali Toptaş, Aşkım Kapışmak, Ayşe Kulin, Sunay Akın, Hayati İnanç, İsmail Küçükkaya, Enver Aysever, Cansu Canan Özgen, Umut Güner ve Pelin Çift. Ayrıca İclal AYDIN'ın katılacağı bir şiir programı da gerçekleştirilecek.

bandirma

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.