Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Banksy’den gelen mektubu görünce silmekten vazgeçtiler
Banksy’den gelen mektubu görünce silmekten vazgeçtiler
Okul duvarını çizen Banksy'nin eserini silmeye çalışan güvenlik görevlileri Banksy'den gelen mektubu okuyunca silmekten vazgeçti
Kültür Sanat 9 Haziran 2016 - 13:31

İngiltere'nin Bristol kentinde bulunan bir ilkokuldaki öğrenci evine adı verildikten sonra okul duvarlarına sürpriz bir eser bırakan gizemli sokak sanatçısı Banksy'nin resmi, bir güvenlik görevlisi tarafından az daha siliniyordu.

“BEĞENMEZSENİZ ÜZERİNİ BOYAYABİLİRSİNİZ”

550 öğrencisi olan Bristol Bridge Farm İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri, yarı yıl tatilinden döndüklerinde, okulun duvarında yanan bir tekeri yuvarlayan kız çocuğu resmiyle karşılaştı. Okulun müdürü Geoff Mason, anarşistler tarafından yapıldığını düşündükleri için güvenlik görevlisinin önce resmi silmek istediğini ancak Banksy'nin kendilerine bıraktığı mektubu bulunca bu karardan vazgeçtiğini açıkladı.

Habertürk’te yer alan habere göre; Mason, zarar görmemesi için resmi plastikle kaplamayı düşündüklerini söyledi. Banksy, mektubunda, “Beğenmezseniz üzerini boyayabilirsiniz” ifadelerini kullandı.