Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bastille Day ‘darbe’yi anlatmış
Bastille Day ‘darbe’yi anlatmış
22 Nisan'da vizyona giren filmin konusu 14 Temmuz saldırısıydı
Kültür Sanat 19 Temmuz 2016 - 11:56

22 Nisan’da gösterime giren Bastille Day – Baskın Günü adlı film Fransa’da yaşanacağı istihbaratı alınan bir terör saldırısı işlemişti…

bastille-day-baskın-günü

14 Temmuz günü Fransa’da gerçekleştirilen terör saldırısı pek çok anlamda ilginç detaylara sahip olmasının yanında, hem saldırı için tercih edilen günün tarihsel önemi, hem de aynı gün üzerine inşa edilen bir film senaryosundan oluşan üçgen dikkat çekiciydi.

FİLMİN KONUSU

Yönetmenliğini James Watkins ve Jill Gagé’in üstlendiği filmin senaryosu Andrew Baldwin’e ait. Başrollerde Idris Elba, Richard Madden, Kelly Reilly’i seyredeceğimiz film Fransa’da terör eylemlerine karşı mücadele eden bir sanatçı ve CIA ajanının arasındaki olayları konu ediniyor.

Michael Mason içinde cüzdandan daha fazlası olan bir çantayı çalınca, bir anda CIA'nın bir numaralı hedefi haline gelen, Paris'te yaşayan Amerikalı bir hırsızdır. Söz konusu olayı sahada inceleyen CIA ajanı, Sean Briar kısa zamanda Michael'ın çok daha büyük bir oyunun sadece piyonu olduğunu fark eder. Ancak Briar aynı zamanda Michael'ın bu büyük çaplı komployu açığa çıkarmak için çok büyük yardımı dokunacağının da farkına varır. Emirleri hiçe sayan Briar, Michael ile onun yankesicilik alanındaki uzmanlığından faydalanmak üzere iş birliği yapar. 24 saatlik amansız bir takip sürüp giderken, birbirlerinden çok farklı olan ikili, kendilerinin hedef olduğunu ve ortak düşmanlarını alt etmek için birbirlerine güvenmek z