Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bedri Koraman mezarı başında anılacak
Bedri Koraman mezarı başında anılacak
Ünlü karikatürist Bedri Koraman, ölüm yıl dönümünde mezarı başında anılacak
Kültür Sanat 27 Mayıs 2016 - 12:31

87 yaşında yaşama gözlerini yuman ünlü karikatürist Bedri Koraman, seveleri tarafından bir dizi etkinlikle anılacak…

Foto: NTV

2015 yılında yaşamını yitiren Koraman’ı anma etkinliklerine Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’ın yanı sıra sevenleri ve dostları katılacak. Bodrum Belediye Meclisi’nin aldığı karar sonrası bir sokağa Bedri Koraman’ın isminin verilmesinin ardından 30 Mayıs’ta tabelası da asılacak. Öte yandan, doğum günü olan 8 Kasım’da ise uluslararası karikatür yarışması ile tavla turnuvası düzenlenecek.

“BURADA BİR İNSAN YATIYOR”

Bedri Koraman’ın eşi Nil Koraman, DHA’ya verdiği röportajda “Tam 47 yıllık hayat arkadaşım. Yıllar onunla su gibi akıp gitti. Onun mizah anlayışı yaşantımıza da yansımıştı. Her zaman sevecen her zaman neşeliydi, dünya insanıydı. Bu nedenle mezarımın başına ‘Burada Bir dünya İnsanı Yatıyor’ yazın demişti. Vasiyetini yerine getirmenin huzuru içindeyim. Güzel bir mezarlık da yaptırdık. Ancak Bedri gideli bir yıl olmasına rağmen bana bin yıl gibi geldi. Sanki ben yaşamıyorum, nefes almıyorum. Bir an önce onun yanında olmak istiyorum. En büyük tesellim ise Bedri’yi sevenlerin ve Bodrumlular’ın onun adını ve anılarını yaşatacak olması” ifadelerini kullandı.