Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Benİstanbul’ fotoğraf sergisi bu hafta sonu açılıyor
‘Benİstanbul’ fotoğraf sergisi bu hafta sonu açılıyor
Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Benİstanbul kitap satışından elde edilecek gelir UNICEF’e bağışlanacak
Kültür Sanat 1 Nisan 2016 - 14:49

“Fotoğraf Gezginleri” adlı grupta bir araya gelen 100 amatör fotoğrafçının, bir yıl boyunca İstanbul'un renkli yüzünü fotoğraflayarak oluşturdukları sergi ve Benİstanbul kitapları Caddebostan Kültür Merkez'inde 2 Nisan Cumartesi günü sanatseverlerle buluşuyor. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Benİstanbul kitap satışından elde edilecek gelir UNİCEF'e bağışlanacaktır.

Fotoğraf: Çiğdem Ürel

Projenin yaratıcısı Fotoğrafçı Niko Guido'nun aynı zamanda danışmanlığını üstlendiği BENİSTANBUL, yaşam boyu süren bir fotoğraf projesi olarak tasarlandı. Amacı, İstanbul'un gelişen ama aynı zamanda hızla değişen yüzünü fotoğraflarla belgeleyerek kayıt altına almak ve gelecek kuşaklara miras olarak  büyük bir arşiv bırakmaktır.

Fotoğraf: Esra-Özgüroğlu

Her yıl tekrarlanan “BENİSTANBUL” Fotoğraf Projesi ile kentin tarihi, gelenekçi ve eskimeyen yüzünün yanında, gecesiyle gündüzüyle gülümseyen yüzü, bazen de kaotik havası bu fotoğraflarda yaşam buluyor. İstanbul'un dört bir yanında yaşamlarını süren İstanbullular da fotoğraf karelerine yansıyor…

Fotoğraf: Nazan Okay

Sergi, 2 Nisan 2016 Cumartesi – 9 Nisan 2016 Cumartesi tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde olacak.

Son güncelleme: 15:06 - 01.04.2016