Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bilecik Tiyatro Festivali başladı
Bilecik Tiyatro Festivali başladı
Bilecik Belediyesi tarafından düzenlenen “11. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali” kapsamında sahne alan “Karman Çorman” adlı oyun izleyenleri güldürdü
Kültür Sanat 18 Kasım 2016 - 10:57

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde oyunu, Belediye Başkanı Selim Yağcı, 2. Jandarma Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Baro Başkanı Halime Aynur, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hacı Mehmet İnce, Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Can ile çok sayıda davetli izledi.

bilecik2

Tarık Şerbetçioğlu'nun yönettiği, Binnur Şerbetçioğlu, Ömer Gecü ve Yavuz Topoyan gibi usta isimlerin sahne aldığı 2 perdeden oluşan tiyatro gösterisinde, son derece varlıklı bir iş adamı olan Mümtaz beyin, çalışanı Fethi ve kızı arasında geçenler anlatıldı.

Oyunun sonunda konuşan Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Bilecik’te sahne alan oyun ile keyifli anlar yaşadık. Bu güzel oyunda sahne alan oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Bu festivalin nice yıllar devam etmesini ve 20'ncisini düzenlediğimizde artık tiyatronun da bir altın portakalı niteliğinde olmasını, festivalin bu ömür ve bu tempoyla devam etmesini arzu ediyoruz. Oyuncularımıza tekrar teşekkür ediyor, bu güzel oyuna izleyici olarak katılıp anlam kazandıran seyircilerimize de çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

bilecik3

Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Selim Yağcı tarafından yönetmen Tarık Şerbetçioğlu ve oyunculara plaket verildi.

İLGİLİ HABERİstanbul Komedi Festivali yıldızları ağırladıİstanbul Komedi Festivali yıldızları ağırladı