Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bilet almak yerine mültecilere hediye verecekler
Bilet almak yerine mültecilere hediye verecekler
!f Bağımsız Film Festivali'nde bilet yerine mültecilere hediye verilecek
Kültür Sanat 26 Şubat 2016 - 11:40

!f Bağımsız Film Festivali’ndeki filmlerin Antalya’daki gösterimlerini izlemek isteyenler, bilet almak yerine mülteciler için çeşitli hediyeler verecek.

 

Foto: blog.ifistanbul.com

!f Bağımsız Filmler Festivali, 26-28 Şubat tarihleri arasında Türkiye’de 27 kente gerçekleştirilecek. Festivale bu kez anlamlı bir kampanya damgasını vuracak. Festivalin Antalya ve Alanya ayağında bu yıl ‘armağan ekonomisi’ prensibi yürütülecek. Alakır Nehri Kardeşliği tarafından düzenlenen festival kapsamında, Antalya’da sayıları ve en temel insani ihtiyaçları her geçen gün artan mülteci kamplarına yardım edilecek. Filmleri izlemek isteyenler, bilet almak yerine mülteciler için çeşitli hediyeler verecek.

Alakır Nehri Kardeşliği’nden yapılan açıklamada, bu kapsamda festivale hediye olarak getirilmesi istenen ihtiyaçlar, bebek maması, çocuk bezi, glutensiz gıda, oyuncak şeklinde sıralandı.

“Alternatif film dağıtım ve paylaşım” projesi !f Bağımsız Film Festivali, Türkiye’de 27 kentin yanı sıra Abu Dis, Girne, Gümrü, Kudüs, Erivan ve Ramallah’ta da gerçekleştirilecek. 26-28 Şubat tarihlerinde 5 film, 33 şehir ve 50 farklı noktada, 15 bin kişiye aynı anda ulaşacak. Gaziantep’te 7, Şanlıurfa’da 2 farklı noktada Arapça altyazıyla Suriyeli mültecilere özel gösterimler gerçekleşecek. Gösterimlerin ardından İstanbul’da yönetmenlerle yapılacak söyleşiler internet üzerinden canlı yayınlanacak ve bu şehirlerdeki katılımcılar da sohbeti izleyip, yönetmenlere soru sorabilecek.

Festivalde Oscar adayı “Mustang”ın yanı sıra “Cennet”, “Ormana Doğru”, “Hızın Kızları” ve “Sona Doğru” filmleri gösterilecek.