Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir Ankara Klasiği ENKA’da
Bir Ankara Klasiği ENKA’da
Bir Ankara Klasiği Orkestra Akademik Başkent ilk Kez ENKA Sahnesinde sanatseverlerle buluşuyor
Kültür Sanat 10 Kasım 2016 - 12:01

Sonbahara ritim katmaya devam eden ENKA Kültür Sanat, 15 Kasım'da çok özel bir buluşmaya ev sahipliği yapacak. Başkent ekolünün önemli temsilcilerinden, Ankara’nın ilk ve tek kadrolu profesyonel sanatçılarından oluşan ekibi Orkestra Akademik Başkent, ilk kez ENKA sahnesine konuk olacak.

enka2

ENKA İbrahim Betil Oditoryumu'nda 15 Kasım Salı akşamı düzenlenecek konserde Orkestra Akademik Başkent, 34 kişilik geniş bir kadroyla sahne alacak. Klasik müziğe kendini adamış akademisyenlerden oluşan 13 yıllık deneyimli orkestra, Ertuğ Korkmaz şefliğinde dinleyiciyle buluşacak. Konserde orkestraya, piyanoda ENKA sahnelerinin değerli sanatçısı Gökhan Aybulus ve genç yaştaki başarılarıyla dikkat çeken viyola sanatçısı Ezgi Irmak solist olarak eşlik edecek. Repertuvarında Barok dönemden çağdaş müziğe kadar geniş yelpazede eserler yer alan deneyimli ekip, ENKA Kültür Sanat Sahnesinde F. Chopin, M. Bruch ve V. Villiams'ın eserlerini yorumlayacak.

enka3

Kadrosunda yer alan sanatçıların büyük kısmı Başkent Üniversitesi ve diğer üniversitelerde akademik çalışmalar yürüten akademisyenlerden oluşan orkestranın bugüne kadar, birlikte konser verdiği isimler arasında Gürer Aykal, Rengim Gökmen, Erik Lundberg, Ahmet Kanneci, Cihat Aşkın, Hande Dalkılıç, David Cohen, Çağatay Akyol, MatthiasKamps gibi değerli sanatçılar yer alıyor.