Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir Cahide Sonku müzikali…
Bir Cahide Sonku müzikali…
Cahide Sonku'nun çalkantılı, sarsıcı öyküsü müzikal melodram tarzında izleyiciyle buluşuyor
Kültür Sanat 19 Şubat 2016 - 14:53

19 Şubat Cuma 20.00'de Cahide Sonku Müzikal Melodram bu yeni yapımında yaşamıyla ve yaptıklarıyla bir döneme damgasını vurmuş ülkenin ilk kadın sinema yönetmeni ve yapımcısı, tiyatro ve sinemada dönemin büyük eserlerinin başrol oyuncusu Cahide Sonku’nun sarsıcı öyküsünü müzikal melodram tarzında sahneye koyuyor.

 

Foto: Bülten

Topluluk bu gösterisini, Ekim ayında kaybettiğimiz Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nin Genel Sanat Yönetmeni Arda Aydoğan'a özel bir gösteri olarak ithaf ediyorlar.

Foto: Bülten

Topluluk bu yeni yapımında yaşamıyla ve yaptıklarıyla bir döneme damgasını vurmuş ülkenin ilk kadın sinema yönetmeni ve yapımcısı, tiyatro ve sinemada dönemin büyük eserlerinin başrol oyuncusu Cahide Sonku’nun çalkantılı, sarsıcı öyküsünü müzikal melodram tarzında sahneye koyuyor. Gökhan Erarslan’ın yazdığı eseri Kemal Başar yönetiyor.

Cahide Sonku'ya Nilüfer Açıkalın hayat veriyor

Cahide Sonku’ya sahnede Nilüfer Açıkalın hayat veriyor. Eserin müzikleri Orhan Enes Kuzu, ışık tasarımı Yüksel Aymaz, kostüm tasarımı ise Canan Göknil imzasını taşıyor.