Reklamsız Sözcü

Bir kavanoz mucize: TELDOLAP

Bu kitap mutfakta vakit geçirmeyi seven herkese pratik tarifler sunuyor!
11:2011 Ekim 2016
Bir kavanoz mucize: TELDOLAP
Bu kitap mutfakta vakit geçirmeyi seven herkese pratik tarifler sunuyor!

Oyuncu Gizem Erman Soysaldı ve Şef Müşerref Kartaler tarafından kaleme alınan Teldolap, geleneksel alışkanlıklarımızdan günümüz modern mutraflarına uzanan nostaljik ve Keyifli bir yolculuk vaat ediyor.

teldolap

“Büyükannelerimiz yiyecekleri saklardı, çünkü şimdi olduğu gibi her mevsim her şeyi bulmak mümkün değildi. Meyveler sebzeler mevsiminde çıkar, tazeyken bol bol tüketilir ve kış için çeşitli yöntemlerle saklanırdı. Domates çıkmış, denirdi. Bu yıl erken çıkmış, diye şaşırılırdı. Yaz sonu konservesi, salçası yapılır, turşusu kurulur, güneşte kurutulur, tuza basılırdı. Biz de Teldolap'ta iç sesimizi dinliyor ve kuşaktan kuşağa aktarılan bu anonim reçeteler sayesinde en eski alışkanlıklarımızı devam ettiriyoruz. Yiyecekleri saklıyor, yazdan kışa, kıştan yaza hazırlıklar yapıyor, mevsimine uygun besleniyor ve doğanın mucize akışına kendimizi bırakıyoruz.

Teldolap dünyasındaki geleneksel tariflerin yanı sıra, şekersiz marmelatlar ve kurabiyeler; çocuklar için ev yapımı pestiller; granola ve müsli gibi kahvaltı alternatifleri; badem sütü ve mandalina şurubu gibi organik tariflerle siz de kendi mucize kavanozlarınızı hazırlayabilirsiniz.”

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp