Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir pazar sonrası / After a Sunday
Bir pazar sonrası / After a Sunday
Film, bu sene 53. Antalya Film Festivali'nin Film TMR Bölümünde yer aldı. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan 4.Antakya Film Festivali'nde ise Keşif ve Özel Seçki Bölümünde yer alacak.
Kültür Sanat 14 Kasım 2016 - 13:24

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi ve Eskişehir Şehir Tiyatroları tarafından desteklenen ve tecrübeli oyuncu kadrosuyla çekilen film bağımsız bir çalışma. Çekimlerine nisan ayında başlanan ‘Bir Pazar Sonrası’ filminin yönetmenliğini Enver Melih Selvi üstleniyor. Daha önce 2 bağımsız sinema filmi projesinde görev almış olan genç yönetmen, ilk sinema filmi projesinin heyecanını yaşıyor. Genç bir teknik kadroyla çekilecek olan filmin senaryosu Tayfun Tunga Yoylu'ya, Sanat Yönetmenliği Ali Volkan Ünsal'a ve Müzikleri Özkan Barış Özdemir'e ait.

bir-pazar-sonrasi-ic-2

DRAM PSİKOLOJİ TÜRÜNDE BİR FİLM

Dram-Psikoloji türündeki “BİR PAZAR SONRASI” filminin başrollerini Berkay Akın,Özlem Baykara Danacı ve Ümit Çırak'ın paylaştığı filmde diğer başlıca rollerde ise Arif Pişkin, Özlem Boyacı, Devrim Özder Akın, Emre Demirci, Mert Kırlak, Emre Basalak, Mertcan Karaağaç ve Barış Hayta yer almakta. Filmin konusu ise şöyle; Hayati'nin küçük yaşlarda babasını kaybetmesi onu gitgide içine kapanık bir adam haline getirmiştir. Küçüklüğünden beri yaşadığı bu travmatik durum Hayati'nin gündelik yaşamını da olumsuz etkiler. Hayati'nin girdiği ortamlar, çevresindeki insanlar ve her fırsatta kullanılan uyuşturucu maddeler onu çocukluğundan ve anılarından biraz daha uzaklaştırmaktadır. Hayati, zihninde engel olamadığı vicdan hesaplaşmalarında her defasında yenilirken diğer yandan belki de onu tekrar hayata bağlayacak, kaybettiği duygularını yeniden bulmasını sağlayacak bir umut beslemektedir. Her ne kadar bir umudu olsa da psikolojik olarak daha da kötüye gittiğinin farkına bile varamayacaktır.

bir-pazar-sonrasi-ic

Hayati'nin Can ve Özcan ile ilişkileri yalnızca uyuşturucu madde kullanmak ve sohbet etmek olmasına rağmen, Hayati'nin Can'a beslediği duygular ve Özcan ile Hayati'nin arasında köprü görevi gören Can, bu grubu bir arada tutmaktadır. Can ile yalnız kaldığı her defasında Hayati'ye olan şüphelerini dile getiren Özcan, polislerlerin kendilerini tutuklamasını da Hayati'den bilir. Bu olay Hayati ile Özcan'nın arasındaki ilişkiyi yerle bir ederken, Hayati ve Can'ı yakınlaştırır. Bu yakınlaşma Hayati'nin Can'a olan tüm duygularını ve düşüncelerini dile getirmesine sebep olur. Ancak Hayati'nin, Can'ın hayatına dair öğrendiği şeyler onların elini kolunu bağlamaktadır.

Son güncelleme: 13:25 - 14.11.2016