Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Böyle sihirbaz görülmedi
Böyle sihirbaz görülmedi
Güçlü bir teknoloji devinin tehdidiyle imkansız bir soygunu gerçekleştirmeyi başaracaklar. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 10 Haziran 2016 - 09:49

İlk filmde FBI’ı alt edip yaptıkları Robin Hood’u hatırlatan eylemlerle halkın sevgisini kazanmayı başaran Dört Atlı, 3 yıl sonraki ikinci macerasında çok daha zor bir işi başarmaya çalışacak. Gerilim türündeki ‘Sihirbazlar Çetesi 2’ filmde Danny, Merritt, Jack ve Lula, çok zeki ve güçlü bir teknoloji devinin tehdidiyle imkansız bir soygunu gerçekleştirmeye zorlanır. Tek umutları, daha önce yapılmamış türden bir sihirbazlık numarasıyla adlarını temize çıkarmaktır. Başrollerinde Morgan Freeman, Daniel Radcliffe ve Mark Fuffalo var. Filmin yönetmen koltuğunda ise Jon M. Chu oturuyor.

İlk filmde FBI'ı alt edip yaptıkları Robin Hood'u hatırlatan eylemlerle halkın sevgisini kazanmayı başaran Dört Atlı, 3 yıl sonraki ikinci macerasında çok daha zor bir işi başarmaya çalışacak.

ESKİ SEVGİLİSİNDEN YARDIM İSTEYİNCE…

Aksiyon seven izleyiciler için bu hafta ‘Özel Kargo’ filmini tavsiye edebiliriz. Max Adams’ın yönettiği Kanada yapımı olan filmin başrol oyuncusu Bruce Willis. Konusu ise şöyle: Başarısız olan bir soygun girişiminin sorumlusu olan Karen, patronu Eddie’nin güvenini yeniden kazanabilmek ve kaybı telafi etmek amacıyla bir başka üst düzey hırsız olan eski sevgilisi Jack’ten yardın istemek zorunda kalır. Değerli taşların bulunduğu bir kamyonu soyma görevini istemeyerek kabul eden Jack, işlerin yine ters gitmesi üzerine oldukça zor durumda kalacak ve psikopat mafya lideri Eddie ile yeniden yüzleşecektir.

Başarısız olan bir soygun girişiminin sorumlusu olan Karen, patronu Eddie'nin güvenini yeniden kazanabilmek ve kaybı telafi etmek amacıyla bir başka üst düzey hırsız olan eski sevgilisi Jack'ten yardın istemek zorunda kalır.

YAŞAM BELİRTİSİNİN OLMADIĞI BİR KÖY

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Ve Panayır Köyden Gider’. Filmin oyuncu kadrosunda Engin Altan Düzyatan, İlyas Salman, Cem Davran ve Meral Çetinkaya var. Konusu ise şöyle: Yaşam ve ölüm arasında sıkışıp kalmış bir köyün hikâyesini anlatan filmde, geçmişlerini unutmak isteyen köy ahalisi ile kendi geçmişini yakalamak ve onunla yüzleşmek isteyen bir yabancının öyküsü anlatılıyor. Ne var ki köye gelen bu davetsiz yabancı bir süre sonra adeta yaşam belirtisinin olmadığı, her anın bir kısır döngü içerisinde kendisinden önce olan bitenin taklidi haline gelen bu köyde kısılıp kalır. Köylü bu yabancıya önce merak, sonrasındaysa şüpheyle yaklaşır. Ne var ki bu davetsiz misafir, köy ahalisinin kuytuda kalmış karanlık anılarını tekrar canlandıracaktır. Peki kimdir bu yabancı? Geçmişin hayaleti mi yoksa yarın doğacak olan güneş mi? Filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını Mete Sözer üstleniyor.

Ne var ki köye gelen bu davetsiz yabancı bir süre sonra adeta yaşam belirtisinin olmadığı, her anın bir kısır döngü içerisinde kendisinden önce olan bitenin taklidi haline gelen bu köyde kısılıp kalır.

İŞLEMEDİĞİ BİR SUÇ İLE İTHAM EDİLMEK

Cem Yılmaz’ın seslendirdiği animasyon filmi ‘Zootropolis: Hayvanlar Şehri’nin yönetmen koltuğunda Byron Howard, Rich Moore ve Jared Bush oturuyor. Filmin konusu ise şöyle: Zootopia, hayvanların bir arada yaşadığı çok büyük bir şehirdir. Bu şehirde yaşayan bir tavşan olan Judy Hopps polis teşkilatına yeni yazılmıştır. Nick adlı tilki ise küçük dolandırıcılık işleri yaparak köşeyi dönmeyi hedeflemektedir. Bir gün Nick, işlemediği bir suçla itham edilir. Nick adını temize çıkarmak, Judy de davayı çözmek için daha önceden hiç tahmin edemeyecekleri bir işbirliği yapmak zorunda kalırlar.

zootropolis

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.