Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Broadway için Monopoly müzikali yolda
Broadway için Monopoly müzikali yolda
Amerikalı oyuncak ve kutu oyunları firması Hasbro, “Transformers” ile Hollywood’da elde ettiği başarının ardından şimdi de Monopoly üzerine bir Broadway müzikali yapmayı planlıyor
Kültür Sanat 22 Haziran 2016 - 12:18

Popüler kutu oyunun sahne uyarlaması, benzer projeleri içeren bir serinin ilk ürünü olacak. Bir Broadway yapım ve satış şirketi olan Araca Group ile işbirliği yapan Hasbro, önümüzdeki dönemde Broadway ve ABD'nin çeşitli yerlerindeki eğlence parkları, tur gemileri ve benzer sahneler için hazırlanan tiyatro prodüksiyonları için kendi oyuncaklarını ve oyunlarını kullanacak. Monoply müzikali ise sadece Broadway için geliştirildi.

2

Kültürservisi’nde yer alan habere göre; Araca Group'tan Matthew Rego, müzikalin “oturup Monoply oynamak ile ilgili” olmayacağını, bunun yerine tıpkı “Lego Filmi”ndeki gibi oyunun dünyasını yaratıcı bir biçimde keşfedeceğini söyledi.

“Monopoly the Musical”in ilkgösterim tarihi ya da kadrosunda yer alacak kişiler açıklanmadı ancak şovun hazır olması için üç ya da dört yıllık bir süreye ihtiyaç olduğu tahmin ediliyor. Hasbro ve Araca'nın gelecek projelerinin önümüzdeki aylarda açıklanması bekleniyor.