Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Broadway müzikaline büyüleyici gala
Broadway müzikaline büyüleyici gala
Sıradışı kostümleri, glam rock türündeki şarkıları ve gösterişli sahne şovuyla tüm dikkatleri üzerine çeken kült Broadway müzikali "Hedwig ve Angry Inch" in galası büyüledi
Kültür Sanat 16 Kasım 2016 - 14:39

Sahnelendiği günden bu yana çok konuşulan müzikalin galasında; Aşkın Nur Yengi, Pamela Spence, Gülriz Sururi, Onur Büyüktopçu, Özgün Çoban, Salih Bademci, Tanju Babacan, Güneş Emir ve Ege Kökenli gibi isimler Hedwig'i yalnız bırakmadı.

brodway3

YILMAZ SÜTÇÜ’DEN BAŞARILI PERFORMANS

Gerek müzikal olarak gerek sinema uyarlamasıyla birçok ödül kazanan “Hedwig ve Angry Inch” müzikali; Alman şarkıcı Hedwig’in ve orkestrası Angry Inch’in dünya turnesini konu ediyor. Trans şarkıcı Hedwig rolünü, oyuncu ve müzisyen Yılmaz Sütçü canlandırırken; Yitzhak karakterine oyuncu, müzisyen ve dansçı Ayşe Günyüz hayat veriyor. Angry Inch orkestrası ise Kaan Bıyıkoğlu, Sinan Altıparmak, Eren Turgut ve Can Kalyoncu'dan oluşuyor.

brodway2

Dünyaca ünlü müzikal “Hedwig ve Angry Inch”in galası önceki akşam Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde yapıldı. John Cameron Mitchell'in 1998 yılında yazıp sahnelediği oyunun Türkçe çevirisi ve şarkı sözleri, müzikalin aynı zamanda başrol oyuncusu da olan Yılmaz Sütçü'nün imzasını taşıyor.

brodway4

Oyunun yönetmen koltuğunda ise Barış Arman oturuyor. “Hedwig ve Angry Inch”, galasının ardından 26 Kasım 2016, Cumartesi akşamı saat 20:30'da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi‘nde izlenebilir.