Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bu korku filminin konusu gerçek
Bu korku filminin konusu gerçek
Kızılırmak kıyısında yaşanan gerçek olay, korku filmi yapıldı.
Kültür Sanat 31 Mart 2016 - 12:52

Sinema endüstrisinde cin konulu senaryosu ile dikkat çeken “Azem” serisi, “Azem 3 : Cin Tohumu” filmi ile 8 Nisan 2016'da vizyona giriyor. Hikayenin geçtiği yerde çekimlerin yapılmasıyla dikkat çeken filmin yapımcıları; çekimler sırasında evi ve mekanları, danışman hocalara dini usullere göre okutmuşlar.

“Azem 1 : Cin Karası” ve “Azem 2 : Cin Garezi” ile korku sinemasında gişe başarısı gösteren Azem serisi 3. filmi “Cin Tohumu”ndaki senaryoda kullanılmak üzere, gerçek cin hikayeleri kampanyasına gönderilen olaylar incelendi. Özellikle Kızılırmak kıyısında Abdullah Ş.’nin hikayesi gerçek anlamda herkesi dehteşe düşürecek cinsten.

Kişi hak ve özgürlüklerini dikkate alarak, çekim yapılan köyün adını ve mekanı gizli tuttuklarının altını çizen Retropro yapımcıları, halen köyün dağlık alanlarında ve Kızılırmak kenarlarında tuhaf olayların devam ettiğini de sözlerine eklediler. Olay yerinde danışman hoca ( Veysi Alışkan) ile yaklaşık bir hafta süren ön çalışma yapan ekip, hikaye belgelerinin Cin gerçeği olduğu kanısına varınca 3. filmin adı da belirlendi: Cin Tohumu.

Hürcan Emre Yılmazer’in yönetmen ve görüntü yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Veysi Alışkan, Muhammet Kulu, Yeşim Egemen, Revşan Genç, Nurdan Taş yer alıyor.

Son güncelleme: 12:54 - 31.03.2016
Etiketler