Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bu sahne çok konuşulacak!
Dünyanın en önemli beyin cerrahlarından biri olan doktor geçirdiği trafik kazasının ardından zorlu bir yolculuğa çıkar. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 4 Kasım 2016 - 10:43

Gizemlerle dolu Bilim Kurgu türündeki ‘Doktor Strange’ filminde, Dünyanın en önemli beyin cerrahlarından biri olan Stephen Strange, geçirdiği bir trafik kazasının ardından meslek hayatını bitirmek zorunda kalmıştır. Hem fiziksel, hem de mental olarak tedaviye ihtiyacı olan bu kibirli doktor, bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta karşılaştığı Ancient One ona mistik dünyaların kapısını açacak, sihir ve paralel dünyalar yardımıyla onun yepyeni bir karaktere bürünüp hayatının değişmesine yardımcı olacaktır.  Filmin başrol oyuncuları Benedict Cumberbatch. Yönetmen koltuğunda ise Scott Derrickson oturuyor.

Hem fiziksel, hem de mental olarak tedaviye ihtiyacı olan bu kibirli doktor, bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta karşılaştığı Ancient One ona mistik dünyaların kapısını açacak, sihir ve paralel dünyalar yardımıyla onun yepyeni bir karaktere bürünüp hayatının değişmesine yardımcı olacaktır.

KAÇIRILAN SEVGİLİSİNİN ÖLMEMESİ İÇİN…

Komedi film seven izleyiciler için bu hafta ‘Geniş Aile 2: Her Türlü’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde Zekai bir gün kumarhanelerdeki rulet masasını kontrol eden bir saat düzeneği icat edince, Cevahir bunu hemen kullanarak zengin olmayı aklına koyar. Paçacı namlı bir kumarhane sahibinin yerinde alet denenir, ancak tam hazır olmadan kullanıldığı için paraları ilgisiz kişiler kazanır. Büyük maddi kayba uğrayan Paçacı, Cevahir’in sevgilisi Pırıl’ı kaçırır, parayı bulamazlarsa genç kadın ölecektir. Filmin başrol oyuncuları Ufuk Özkan ve Fırat Tanış . Yönetmen koltuğunda ise Ömer Uğur oturuyor.

Paçacı namlı bir kumarhane sahibinin yerinde alet denenir, ancak tam hazır olmadan kullanıldığı için paraları ilgisiz kişiler kazanır. Büyük maddi kayba uğrayan Paçacı, Cevahir'in sevgilisi Pırıl'ı kaçırır

ÇOK GİZLİ BİR GÖREV İÇİN…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Dağ 2’. Filmin oyuncu kadrosunda Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe, Atılgan Gümüş ve Murat Serezli var. Filmde, Oğuz ve Bekir’in yaşadığı olayların üzerinden 6 yıl geçmiştir. Çok gizli bir görev için bu kez Özel Kuvvetleri 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne birlikte katılırlar. Bu görev, Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılmış gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmak ve sağ salim Türkiye’ye getirmektir. Karışık Ortadoğu coğrafyasında tek bir düşmandan daha fazlasıyla mücadele etmek zorunda kalan 7 kişilik MAK 8 için kurtarma operasyonu son derece tehlikeli ve zorlu olacaktır. Yönetmen koltuğunda ise Alper Çağlar oturuyor.

Bu görev, Kuzey Irak'ta bir terör örgütü tarafından kaçırılmış gazeteci Ceyda Balaban'ı kurtarmak ve sağ salim Türkiye'ye getirmektir.

KASABANIN İŞGAL EDİLMESİNİN ARDINDAN…

‘Troller’ filminin yönetmen koltuğunda Mike Mitchell ve Walt Dohrn oturuyor. Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle: Kendilerine ait kasabada mutlu ve dünyadaki diğer tehlikelerden uzak bir hayat süren ‘Troll’ adlı minik yaratıklar, Bergen adlı kocaman ve ancak bir Troll yediğinde kendini iyi hissedebilecek başka yaratıklarla karşılaştıklarında tamamen yok olma tehlikesiyle karşılaşırlar. Kasabanın işgal edilmesinin ardından kendilerini son anda kurtarabilen, bir Troll için bile fazla neşeli ve iyimser Puppy ile son derece titiz ancak karamsar Branch, hiç uyuşamasalar da mecburiyetten maceralı bir yolculuğa birlikte adım atacaktır.

Kasabanın işgal edilmesinin ardından kendilerini son anda kurtarabilen, bir Troll için bile fazla neşeli ve iyimser Puppy ile son derece titiz ancak karamsar Branch, hiç uyuşamasalar da mecburiyetten maceralı bir yolculuğa birlikte adım atacaktır.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 11:38 - 04.11.2016